Uluslararası 212 Photography Istanbul Fotoğraf Yarışması'na başvurular başlıyor!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Uluslararası 212 Photography Istanbul Fotoğraf Yarışması'na başvurular başlıyor!
Abone ol
212 Photography Istanbul Uluslararası Fotoğraf Yarışması, 6 – 16 Ekim 2022 tarihlerinde beşinci kez takipçileri ile buluşacak. Geleneksel hale gelen festival için başvurular 23 Mayıs’ta başlıyor.

Her yıl alanında dikkat çeken ve ufuk açan isimlerin jürisinde yer aldığı  Uluslararası 212 Uluslararası Fotoğraf Yarışması için başvurular 23 Mayıs’ta başlıyor. Fotoğraf etrafındaki diyalogu çeşitlendirmeyi hedefleyen yarışma her yaştan amatör ve profesyonel fotoğrafçının katılımına açık.

212 Photography Istanbul Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki jürisinde Unseen Amsterdam Direktörü Roderick van der Lee, fotoğrafçı Ahmet Sel, sanatçı, tasarımcı ve küratör Erik Kessels, British Journal of Photography (1854 Media) Yayın Direktörü Izabela Radwanska Zhang gibi uluslararası isimler yer alıyor. 

Yarışmanın kazananını ise 5000 Euro ile ödüllendiriliyor. Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı uluslararası fotoğraf festivali olan 212 Photography Istanbul, uluslararası katılıma açık yarışması ile ulaştığı farklı seslerin ve sosyal, kültürel ve sanatsal olguların izini coğrafyadan ve önyargılardan bağımsız sürüyor. 

16 Eylül’e kadar devam edecek olan başvurular ve Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması hakkında detaylara www.212photographyistanbul.com adresinden ulaşılabilir.  

Sürdürülebilir bir sanat ve kültür geleneği oluşturmak üzere 2018 yılında yola çıkan 212 Photography Istanbul, beşinci yılında 6 - 16 Ekim 2022 tarihleri arasında uluslararası  sanatçıları ağırlamaya hazırlanıyor. 


Yorum Yazın