Twitter'a gelecek tweet düzenleme özelliği nasıl görünecek?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Twitter'a gelecek tweet düzenleme özelliği nasıl görünecek?
Abone ol
Twitter’ın yeni özelliği olması beklenen tweet düzenleme seçeneğinin nasıl çalışacağı ve düzenlenmiş tweet’lerin nasıl görüneceği internete sızdı.

Jane Manchun Wong'un paylaştığı yeni bir ekran görüntüsü, düzenlenen tweet'lerin Twitter web sitesindeki diğer kullanıcılara nasıl görüneceğini gösteriyor. Tweet'lenen içeriğin altında, "Düzenlendi" kelimesinin yanında, bir de kalem simgesi bulunuyor ve böylece bunun orijinal tweet olmadığını anlayabiliyorsunuz. Wong bu konuda daha fazla ayrıntı vermedi, bu nedenle “Düzenlendi” üzerine tıklayıp gönderinin geçmişini görmek mümkün mü, henüz bilmiyoruz.

Nisan ayının başından beri Twitter'ın tweet düzenleme seçeneği sunmak üzerinde çalıştığını biliyorduk, ancak bu özelliğin tüm Twitter kullanıcılarına yayılmasına hala çok uzak olduğunu düşünüyorduk. Özelliğin nasıl çalışacağı hala gizli ama daha fazla ayrıntı sızmaya devam ediyor. Örneğin, Nisan ortasında, Alessandro Paluzzi de biraz tersine mühendislik yaptıktan sonra yeni düzenleme özelliğinin bazı ekran görüntülerini göstermişti.

Özellik daha ayrıntılı hale getirildiğinde ve Twitter Blue kullanıcıları için geldiğinde, nasıl kötüye kullanılabileceğini görmek için daha gerçek bir dünya ortamında test edilebilir. Biraz daha ince ayar yaptıktan sonra, Twitter nihayet bu özelliği tüm kullanıcıları için kullanıma sunmaya hazır hissedebilir.


Yorum Yazın