Türkiye ‘ucuz vatandaşlık’ta 3’üncü sırada

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye ‘ucuz vatandaşlık’ta 3’üncü sırada
Abone ol
Türkiye'de 250 bin dolarlık gayrimenkul alımıyla bir aileye vatandaşlık verilebiliyor. Türkiye, bu haliyle bu konuda en ucuz üçüncü ülke konumunda.

Türkiye’den vatandaşlık almak, bir Karayip ülkesi olan St. Lucia’dan dahi ucuz. Bu adada vatandaşlık için 300 bin dolarlık gayrimenkul satın almak gerekiyor. En ucuz vatandaşlık sahibi olunan 5’inci ülke olan Granada’da aile boyu vatandaşlık için 350 bin dolar yatırım gerekiyor.

250  BİN DOLARLIK GAYRİMENKUL ALIMI 

Sözcü’de yer alan habere göre, dünyada en ucuz vatandaşlık sunan Antigua ve Barbuda’da bir ailenin bu ada ülkesinin pasaportuna sahip olabilmesi için 140 bin dolar ödemesi yeterli. İkinci ucuz ülke Dominik’te 200 bin doların ülkede oluşturulan fona yatırması yeterli oluyor. Üçüncü sırada ise Türkiye var. Türkiye’de halen 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı ile bir aileye vatandaşlık verilebiliyor.

VATANDAŞLIK İÇİN ŞİRKETLER VAR

Türkiye vatandaşlığı almak isteyenlere hizmet veren pek çok global danışmanlık şirketi var. Bu şirketlerin internet sitelerinde TC vatandaşlığı işlemlerinin sorunsuz biçimde başvurudan itibaren 120 gün içinde tamamlandığı ifade ediliyor.

TC vatandaşlığının avantajları arasında Japonya ve Singapur gibi 110 ülkeye vizesiz ya da kapıdan vize alarak girme imkanı ve ABD’den 5 yılda bir yenilemeli yatırımcı vizesi alabilme imkanları sayılıyor.


Yorum Yazın