Türkan Saylan’ın ismi Arnavutköy’de yaşayacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkan Saylan’ın ismi Arnavutköy’de yaşayacak
Abone ol
Çağdaş bilim insanı, Prof.Dr.Türkan Saylan’ın adını yaşatmak için İstanbul Arnavutköy’de bulunan sokağa ismi verildi.

Muhalif. Özel - Emel Seçen

ÇYDD Kurucu Başkanı, Prof.Dr.Türkan Saylan’ın bulunduğu ve eski adı Karakavak olan sokağa Beşiktaş Belediyesi tarafından adını taşıyan sokak tabelası asıldı.

“Beşiktaş’ın her caddesi, Cumhuriyetin Kalesi” sloganı ile çalışan, Beşiktaş Belediyesi Başkanı Rıza Akpolat’ın tabelayı asmasından sonra yapılan toplantıya; ÇYDD Genel Başkanı Ayşe Yüksel, ÇYDD Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri ile ÇYDD İstanbul Şubelerinin dışında, Beşiktaş Kent Konseyi, siyasi partilerin ilçe başkanları, Beşiktaş Mahalleri muhtarları ve halk katılım sağladı.

Program kapsamında konuşan ÇYDD Genel Başkanı Ayşe Yüksel “Gözümün önüne 13 Nisan 2009 tarihi geldi. Arnavutköylüler, Beşiktaş Belediyemiz ve Arnavutköy’ü yaşatma derneği başta olmak üzere tüm İstanbullular, Türkan Hocalarına koşup destek oldular. Ve kendisi sardunyalı camdan tüm dostlarına “Merhaba!” dedi.

Yeniden; aydınlık, çağdaş, medeniyet içinden MERHABA!

Beşiktaş Arnavutköylüler Derneğininde bulunduğu ve aynı gün ATAMIZIN Annesi Zübeyde Hanımın vefat yıldönümün 99.yılında, bu anlamlı tören, daha da değer buldu.

“Eğer bir yerlerde bilime, demokrasiye, barışa, aydınlığa aç bir çocuk varsa, sönmeye hakkın yoktur. IŞIYACAKSIN!”
PROF.DR.TÜRKAN SAYLAN

 

 


Yorum Yazın