Tugay Uluçevik'ten Devlet Sanatçısı Nevzat Atlığ'a veda

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tugay Uluçevik'ten Devlet Sanatçısı Nevzat Atlığ'a veda
Abone ol
Son yolculuğuna uğurlanan Devlet Sanatçısı Nevzat Atlığ'a Emekli Büyükelçi Tugay Uluçevik'ten veda...

Müstesna bir sevgi ve saygıyla bağlı olduğum, eşsiz ve gerçek dostum, her bakımdan Hocam, Dava adamı, zarafet timsali örnek insan, alçak gönüllü sevgili Büyüğüm, hem Uzman Hekim hem Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Nevzat ATLIĞ Beyefendi'yi ahiret hayatının sonsuzluğuna uğurlamanın ailemle kaçınılmaz derin üzüntüsü içindeyim.

Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânı Cennet olsun!
Sevgili aile efradına başsağlığı, sabır ve metanet dileklerimi sunuyorum.

Sanat muhitinin, dostlarının, yakınlarını başı sağ olsun!

Prof. Dr. Nevzat ATLIĞ Beyefendi’nin bana, eşime, aile fertlerime bahşettiği sevgi dolu ve şefkatli yakın dostluğu ailemiz için bir mazhariyet telâkki ediyorum. Bu büyük dostluğun anılarını itina ile muhafaza edeceğim.

Nevzat ATLIĞ bir Dava insanıydı. Üstlendiği Dava Klâsik Türk Musikîsini, değerini ve derinliğini anlatarak, sevdirerek, en düzgün ve disiplinli icra şekilleriyle yaşatmaktı.

Bu yöndeki pahabiçilmez çaba ve çalışmalarını büyük bir zihnî enerjiyle hayatının son günlerine kadar sürdürdüğünü gıpta ve hayranlıkla yakından gördüm.

Ne kadar büyük emekler sarfederek, ileri yaşında sağlam bir hafızayla en küçük ayrıntılara kadar titizlikle inceleyerek, yönettiği, her biri dış görünüş ve icra bakımından disiplin örneği olan Korolarla icra ettiği bütün eserlerinin notalarına yer vererek, yaşadığımız bilgi ve iletişim çağında internette kurdurduğuna bizzat şahitlik ettiğim https://nevzatatlig.com
sitesini, bir Klâsik Türk Musikisi Hazinesi olarak, mensubu olmakla daima iftihar ettiği Türk Millet'ine hediye etti.

O bir dünya görüşü ve derinliği olan, sohbetine doyum olmaz bir fikir adamıydı da. Sevgili ve saygıdeğer Büyüğümle haftada en az iki defa buluşur ve/veya telefonla konuşur, iç ve dış olayları görüşür tartışırdık. O’nu ve o güzel günleri çok arayacağım. O’nu çok özleyeceğim, özleyeceğiz.

Ruhu şad olsun!


Yorum Yazın