Sultanbeyli'de 15 kişi "şantajla" çocuğu istismar etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sultanbeyli'de 15 kişi "şantajla" çocuğu istismar etti
Abone ol

Ağabeyi cinayet suçundan cezaevinde olan 13 yaşındaki A.A. önce okul arkadaşı tarafından cinsel istismara uğrayarak kayda alındı. Söz konusu görüntüler bir ilçeye yayıldı. Tam 15 kişi çocuğa "Görüntüleri ağabeyine izletiriz. Abin cezaevinden kaçar seni öldürür" diyerek şantaj yaptı, istismar etti.

"Onunla olmuşsun, benle de olman lazım"

Yaşadıklarını kimseye anlatamayan A.A.'nın yanına bir hafta sonra Mücahit Ertürk isimli genç geldi. Ertürk, "Videolarını izledim. Oğuz ile de beraber olmuşsun. Benimle de birlikte olman lazım. Yoksa o videoyu ailenin kapısının önüne koyarım" dedi. Ertürk yanına iki arkadaşını daha aldı. A.A. iki gün boyunca bu kişilerin istismarına uğradı. İstismar edenlerden biri ise mahalle muhtarının oğlu Yusuf Çetin'di.

İstismar ağı, şantajla büyüdü


Her okula gidişi kabus haline gelen A.A.'nın yaşadıkları bitmedi. Bir okul çıkışına sınıf arkadaşının ağabeyi olan Burak Bayar geldi. Aynı tehditlere maruz kalan A.A. Bayar'ın da istismarına uğradı. A.A. için karanlık günler bitmiyordu. 1 yıldır tanıdığı ve tanımadığı birçok kişinin istismarına maruz kalıyordu. Bir gün yolda yürürken önü bir araba tarafından kesildi. Araçtan Fatih Akman isimli kişi çıktı. A.A.'yı zorla araca bindirdi. Sultanbeyli'deki sanayiye götürdü. Arkadaşlarıyla beraber istismar etti.

Lisede de istismar son bulmadı

A.A. liseye başlamıştı. Her şeyin bittiğini düşünüyordu. Ancak hiç tanımadığı kişiler yanına gelerek söz konusu videoyu bildiklerini söyleyerek tehdit ettiler. A.A. bu kez Sultanbeyli Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin bir sınıfında 5 ayrı kişi tarafından cinsel istismara uğradı.

Yaşadıkları dayanılmaz hale gelen A.A., Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü'ne giderek yaşadıklarını anlattı. İfadesinde, "Çok ağladım. Karnımın ağırdığını söyledim. Beni dinlemediler. Video olayını cezaevindeki abime söyleyeceklerini belirttiler. 'Abin cezaevinden kaçar seni de keser' dediler. 'Ailen seni öldürecek' dediler. Çok yalvardım. Kimse dinlemedi" dedi.

Dosya sil baştan görülüyor

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı 15 kişi hakkında "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan dava açıldı. Yargılama İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. 2 sanık beraat ederken, diğer sanıklara çeşitli oranlarda hapis cezası verildi. Ancak İstinaf mahkemesi dosyayı esastan bozdu. Sanıklar yeniden yargılanıyor.


Yorum Yazın