“Türkiye bir voleybol ülkesi falan değil, yazıklar olsun!“

Simge Aköz’ün ünlü arkadaşları Voleybol Milli Takımı’nın kararına tepkili!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Simge Aköz’ün ünlü arkadaşları Voleybol Milli Takımı’nın kararına tepkili!
Abone ol
Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Paris 2024 Olimpiyatları’na katılacak kadrosu açıklandı. Yıllar sonra ilk defa önemli bir organizasyonda kadroda kendisine yer bulamayan deneyimli libero Simge Aköz için oyuncu sevgilisi Berkay Ateş ve Aköz’ün ünlü arkadaşları tepki gösterdi.

Muhalif Özel

Filenin Sultanları, 27 Temmuz - 11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Paris Olimpiyat Oyunları’nda mücadele verecekler.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kadrosu belli oldu:


Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin

Smaçörler: Ebrar Karakurt, Hande Baladın, Meliha Diken, Tuğba İvegin, Derya Cebecioğlu

Orta oyuncular: Eda Erdem Dündar (Kaptan), Zehra Güneş, Aslı Kalaç

Pasör çaprazı: Melissa Vargas

Libero: Gizem Örge

+1 oyuncu: Beyza Arıcı


Olimpiyata katılacak tüm takımların yaptığı en kritik tercihler ise libero bölgesine oldu. Diğer birçok milli takımda olduğu gibi Türkiye’nin koçu Daniele Santarelli de tek libero seçiminde bulundu. O da Fenerbahçe Opet’te harika bir sezon geçiren Gizem Örge oldu.


Simge Aköz seçilememesi üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

"Herkese merhaba, 2017 yılından itibaren Ay-Yıldızlı formayı her daim büyük bir gurur ve aidiyetle temsil etmiş bir sporcu olarak, mücadele ettigimiz sayısız turnuva ve kazandığımız madalyaların yanı sıra 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yükseltmiş olduğumuz çıtayı daha da yukarıya taşımak ve 2024 Paris Olimpiyatları’nda ülkemizi büyük başarılarla gururlandırabilmek en büyük motivasyonum ve hayalimdi. Fakat, teknik ekibimizin aldığı kararlar neticesinde kadroda yer alamayacağımı üzülerek belirtmek durumundayım.

Sultanlar Ligi ve Milletler Ligi’nin ardından, kendimi hem fiziksel hem de mental olarak Paris Olimpiyatları için hazır hissettiğim bir dönemde, milli formamızı olimpiyat sahnesinde ikinci kez taşımayı çok istesem de teknik ekibimizin aldığı karara saygı duyuyorum.

Olimpiyatlarda canım takım arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum. Gönül isterdi ki ortak hayallerimizi birlikte gerçekleştirelim ama sizlere olan inancım ve güvenim tam. Bu büyük organizasyonda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğinize ve bizlere gurur yaşatacağınıza eminim. Kalbim sizinle..."


Bu paylaşımın ardından Aköz’ün oyuncu sevgilisi Berkay Ateş gönderiyi yeniden paylaşarak, “Bu kadar yılın, bu kadar emeğin ardından ve böyle bir sezonun sonunda…” dedi.


Oyuncu arkadaşı Güven Murat Akpınar da şu yorumda bulundu:

“Benzer bir olay, erkek futbolunda yaşansaydı, taş üstüne taş kalmazdı. Türkiye bir voleybol ülkesi değil. Kimse kendine pay çıkartmasın. Çok başarılı kadın sporcular var sadece.”

 

Diğer bir arkadaşı Seda Yelkenci ise; “Bunca yılın, emeğin karşılığı bu mudur? Yazıklar olsun!” ifadelerine yer verdi.


Hatta Simge’yi Atatürk ile aynı kefeye koyan bile vardı:

“Tamam, sakatlıktan dönenleri düşününce iki libero gitmek zor ama Atam’dan sonra vatana üstün hizmet sıralamasında Simge Aköz gelir. Simge’siz bir Milli Takım düşünemiyorum.”

 

Şu detayı belirtmekte fayda var. Yorumda bulunanlar voleybol hakkında detaylı bilgiye sahip değiller olacak ki. Benzeri gerçekleşen bir durumdan haberdar değillerdi. Milli takımımızın liberosu Gizem Örge de; yıllarca kulüpler düzeyinde ligde ve Avrupa’da en iyi Libero ödüllerini almış olsa da milli takıma çağrılmamıştı. Ayrıca o süreçte tek libero çağrılması gibi bir uygulamaya da gidilmemişti.
 


Yorum Yazın