AK Partili Yavuz:

"Recep Tayyip Erdoğan, bal gibi aday olur"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
"Recep Tayyip Erdoğan, bal gibi aday olur"
Abone ol
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Recep Tayyip Erdoğan, bal gibi aday olur ve bugünkü anket sonuçlarına ve sokağın sesine baktığımız zaman yeniden Cumhurbaşkanı olur." dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi, Avni Akyol KYK Konferans Salonu'nda toplandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Ali İhsan Yavuz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, "makama" değil "davaya" bağlı olduklarını söyledi.

Makamlar olmasa da emek vermeyi ve alın teri dökmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Yavuz, "AK Parti'yi tam manasıyla parti yapan içindeki o değişim beklentisini iyi yapmasıdır. Bizler makamlara bağlı değiliz. Makamlar bizim için birer hizmet aracı olabilir. Bizler siyaseti böyle yapmaya çalışırken birileri çok kirli siyaset yapmaya çalışıyor, yalanın siyasetini, siyaset sanıyor." diye konuştu.

IMF'nin büyüme rakamlarını revize etiğini aktaran Yavuz, "Küresel ekonominin büyüme oranı yüzde 6’dan 5,9’a düşürüldü. Amerika’nın büyüme oranını yüzde 7’den 6 ‘ya düşürdü. Almanya’nın büyüme oranını yüzde 3,6’dan yüzde 3,1'e düşürdü ama bizi 5,8'den 9 oranına doğru revize etti. Bizim büyüme oranımız daha da fazla olacak." ifadelerini kullandı.

"Bal gibi aday olur"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023'te yeniden seçileceğine inandığını vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:

"CHP kafası diyorlar ki, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki seçimlerde aday olamaz, erken seçim olmazsa.' Bazı arkadaşlarımız da diyor ki 'Olsun, birkaç gün erken seçim yaparız'. Alakası yok arkadaşlar. Recep Tayyip Erdoğan, bal gibi aday olur ve bugünkü anket sonuçlarına ve sokağın sesine baktığımız zaman yeniden Cumhurbaşkanı olur. Ben size bunu hukuki açıdan ispat edebilirim. Merak etmeyin, zerre şüphe yok. Fakat bu tartışmayı yapacağız, unutmayın. Haziran 2023'te seçime gidiyoruz. Erken seçim meçim yok. Cumhurbaşkanı adayımız da Recep Tayyip Erdoğan. Ondan da şüphe yok."

"Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu"

AK Partili Ali İhsan Yavuz, 31 Mart 2019'da düzenlenen yerel seçimlerde İstanbul'u CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazanması üzerine, "Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu" sözleri ile çokça tepki çekmişti.  Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 31 Mart 2019 İstanbul yerel seçimlerini iptal etmesiyle tekrar düzenlenen 23 Haziran 2019 seçimlerini, yüzde 54.21 oy ile Ekrem İmamoğlu tekrar kazanmıştı.

YSK sadece belediye başkanlığı için seçimi iptal etme kararı vermişti. Böylece belediye meclis üyeleri seçimleri tekrarlanmamıştı.


Türkiye'den Özbekistan seçimleriyle ilgili açıklamaÖnceki Haber

Türkiye'den Özbekistan seçimleriyle ilgi...

"Travma Sonrası Stres Bozukluğu" belirtileriSonraki Haber

"Travma Sonrası Stres Bozukluğu" belirti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar