Özgür Özel'den "normalleşme" açıklaması: Gelen gelir, gelmeyen milletin karşısına geçer

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özgür Özel'den "normalleşme" açıklaması: Gelen gelir, gelmeyen milletin karşısına geçer
Abone ol
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya Yazıhan'da partisinin mitinginde konuştu. Siyasette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesiyle başlayan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin tepki gösterdiği "normalleşme- yumuşamaya" dair "Gelen gelir, gelmeyenler milletin karşısına geçer" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya Yazıhan'da partisinin mitinginde konuştu. Siyasette "normalleşme- yumuşama" rüzgarına dair konuşan Özel, "Normalleşmeyi herkes CHP'den biliyor, ya gelirsiniz emekliye, çiftçiye sahip çıkarsınız, AHİM kararlarına uyarsanız ne ala, uymuyorsanız biz buradayız. " ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, Kayseri'nin Pınarbaşı içesinde silahlı saldırıya uğrayarak yoğun bakıma alınan CHP üyesi Şerafettin Bahadır'a ilişkin, "Savunmasız bir adama 5 kişi saldırmak, ne cesarettir, ne güç, olsa olsa acizliktir, zavallılıktır" dedi. Özel son dönemlerde 'siyasette yumuşama, normalleşme' adımlarına dair de "Sopalarla saldırınca normalleşme olmaz" açıklamasında bulundu.

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Siyasette normalleşme Ankara'nın ortasında bir siyasi cinayetin kanını yerde bırakmakla olmaz, emekliye 10 bin lira vererek açlığa mahkum etmekle olmaz. Asgari ücretliye seçimden önce yılda 4 kez zam vereceğim deyip, seçimden sonra yapmamakla olmaz.

Depremzedeye 1 yıl sonra kira yardımını kesmekle olmaz. Türkiye'nin hukuka, kurallara, ahlaka, vicdana sahip olarak yönetilmesini istiyoruz. Bunun için el uzattık, hukuka uyarsanız ne ala, sopaya sorulanla normalleşme olmaz. Anayasayı çiğneyenle normalleşme olmaz. Bir parti kendi rezaletini yargıdan kaçıracak diye normalleşmeyi baltalıyorsa ona da kimse pabuç bırakmaz. İsteyen gelir normalleşir, hep birlikte doğru işler yaparız. Ama hukuktan sapanın olduğu yerde biz olmayız.

Normalleşmeyi herkes CHP'den biliyor, ya gelirsiniz emekliye, çiftçiye sahip çıkarsınız, AHİM kararlarına uyarsanız ne ala, uymuyorsanız biz buradayız. Ülkeyi kuran iradeyiz. Gelen gelir, gelmeyenler milletin karşısına geçer. Milletle devlet yarışırsa devlet kazanır. Biz kazanacağız. "


Yorum Yazın