Özgür Kalem'den "Suriyeli sığınmacılar ve Arap Sandığı"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özgür Kalem'den "Suriyeli sığınmacılar ve Arap Sandığı"
Abone ol
Özgür Kalem'in yazısı Suriyeli sığınmacılar ve Arap Sandığı...

Türkiye’de, milliyetçi görüşleriyle bilinen, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın yaptırdığı, Sessiz İstila adlı kısa video gündemin en sıcak maddesi durumunda. 
Suriyeli sığınmacılarla ilgili soru soran herkesi, ırkçı olarak yaftalayarak susturan siyasi iktidara karşın, muhalefette, medyada konuyu nedense yanlış taraftan ele alıp, bozulan demografik yapıyı ve Türkiye’deki emsali görülmeyen uygulamaları anlatmıyor.

Ukrayna-Rusya Savaşı’ndan Avrupa’ya sığınan insanları kamplarda tutan sistem, bu insanların serbestçe diledikleri şehir ya da ülkelerde keyfe keder dolaşmalarına izin vermez. Diyeceksiniz ki orası Avrupa!
Evet, doğru. O halde Pakistan’a bakalım, 1,2 milyon sığınmacının bulunduğu ülkede, bu insanların serbestçe başka şehirlere gitmesini bırakın, kampı bile terk edemediklerini, aksi durumda sınır dışı ediliyorlar.
 

Köşe yazısının tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
 


Haber Yorumları

  • Zwezda07-05-2022 23:22

    Yazı çok iyi, bir suriyeli kadın dan şunu duymuştum birkaç sene evvelBiz Esaddan kaçmadık, biz ışidden kactık.Ama ışıdden kactık dersek maas vermıyorlar, Esaddan kactık dedığımızde maas verıyorlar. Biz de maas almak için öyle diyoruz, Ama bız esaddan kacmadık, biz ışidden kactık demişti.

Yorum Yazın