Osman Kavala’nın tutukluğunun devamına karar verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Osman Kavala’nın tutukluğunun devamına karar verildi
Abone ol
Birleştirilmiş Gezi davasının ikinci duruşmasında 4 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala’nın tutukluğunun devamına karar verildi. 

Birleştirilmiş Gezi davasının üçüncü duruşması bugün görüldü.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hakkında "Soros artığı" ifadesini kullanmasının ardından duruşmalara katılmayacağını duyuran Osman Kavala bugünkü duruşmaya da katılmadı. 

Birleştirilen Gezi davasının üçüncü duruşmasında Osman Kavala’nın tutukluluğunun devamına karar verildi.

Dava öncesi adliye önünde yapılan açıklamada, “Gezi direnişinin anayasal bir zeminde gerçekleştiği yargı kararıyla iki kez tescil edilmesine rağmen hukuka ve geleceğe aykırı, tümüyle mesnetsiz iddialarla yeniden yargılanmak isteniyor. Toplumsal muhalefetin en temel hak ve talepleri suç unsuru gibi gösterilmek, barışçıl direnişin, tarihsel ve meşru gerçekliği ısrarla çarpıtılmak isteniyor. 9 yıl 3 yıl onlarca duruşmada söylediğimizi yeniden söylüyoruz; Gezi’yi kirletemezsiniz.” denildi.

Birleştirilen 52 sanıklı Gezi ve Çarşı davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala'nın tutukluluk halinin oy çokluğuyla devamına karar verildi.

Birleştirilmiş Gezi davasının üçüncü duruşması bugün görüldü.

4 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala’nın tutukluğunun devamına ve duruşmanın 21 Şubat 2022 günü görülmesine karar verildi.

Karar oy çokluğuyla alındı.


Yorum Yazın