Oğlu uçak kazasında ölen anne: ‘İnsan 15 saat çalışır mı, sigortasını da yapmadılar’

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Oğlu uçak kazasında ölen anne: ‘İnsan 15 saat çalışır mı, sigortasını da yapmadılar’
Abone ol
Bursa'da düşen eğitim uçağında ölen eğitmen pilot Furkan Otkum'un annesi, oğlunun 15 saat çalışmak zorunda bırakıldığını ve sigortasının yapılmadığını söyledi

Bursa’da, Yunuseli Havaalanı yakınında evlerin arasına düşen tek motorlu eğitim uçağında hayatını kaybeden 26 yaşındaki eğitmen pilot Furkan Otkum, son yolculuğuna uğurlandı. Furkan Otkum’un naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Kurtköy Mezarlığı’nda defnedildi.

‘SİGORTASINI YAPMADILAR, BİR İNSAN GÜNDE 15 SAAT ÇALIŞIR MI?’

Pilot Furkan Otkum’un ihmaller nedeniyle hayatını kaybettiğini söyleyen anne Sevgi Otkum, “Bir insan 15 saat çalışamaz. Yavrumun ayaklarının altı nasır olmuştu. Sabah 05.00’te başlayıp akşam 22.00’de iş bırakılır mı? Sigortasını bile yapmamışlar. Allah’ım uçağın arızası çok fazlaydı. ‘Anne bir yerde motoru durdu, uçağı indirdim’ dedi. Bu sefer beceremedi yavrum. Uçak durmadan arıza yapıyordu” şeklinde konuştu.

HAFTAYA NİŞANI VARDI

Ramazan Bayramı sonrası kız arkadaşı Aslı Yüce ile nişan yapmaya hazırlandığını söyleyen anne Sevgi Otkum, “Ben 5 sene çalıştım, okuttum yavrumu. Daha 26 yaşında. İhmali olanların Allah belasını versin. Oğlumu sigortasız çalıştığı için uyarmıştım. Bana, ‘Bir şey diyeni işten çıkarıyorlar’ demişti. Dava açacağım. Başka canlar yanmasın. Başka analar benim gibi parçalanmasın. Ben çok emek verdim. Yavrum damatlığını almıştı, damatlığını gönderdi, haftaya nişanı vardı” dedi.


Yorum Yazın