Emin Çapa'dan 2022 Bütçe Teklifi eleştirisi:

Niye müteahhitlerin kesesine bizim cebimizden oluk oluk para akıtılıyor!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Niye müteahhitlerin kesesine bizim cebimizden oluk oluk para akıtılıyor!
Abone ol
Gazeteci Emin Çapa, Halk TV'de Cumhurbaşkanlığının Meclis'e sunduğu 2022 Bütçe Teklifi'nde Şehir Hastaneleri'ne ayrılan ödeneği eleştirdi. Çapa, "devletin cebinden tek kuruş" çıkmayacak denilen yatırımlara ayrılan ödeneği ekranlara taşıdı.
Haber Videosu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  2018 yılında  Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı'nda yap-işlet-devret modeli hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, "15 yıl çalıştıracaksın 15 yıl sonra size bunu vereceğiz. Cebimizden bir kuruş çıkmadan bu yatırımı yaptırıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Gazeteci Emin Çapa, Halk TV'de sunduğu "Emin Çapa ile Dünyanın 1001 Hali" programında, Cumhurbaşkanlığının Meclis'e sunduğu 2022 Bütçe Teklifi'nde Şehir Hastaneleri'ne ayrılan ödeneği ekranlara taşıdı. Çapa, "halkı fakirliğe sürükleyen" yatırımlara itiraz edilince kendisine ekonomiden anlamadığını söyleyenlerin ve "ahmak" dendiğini hatırlatarak hastanelere ayrılan ödeneği açıkladı.   

Çapa, ayrıca Şehir Hastaneleri'ne ayrılan ödeneği eleştirdiğinde kendisine yönelik söylenen sözlere karşı, "Biz hastane yapılsın ama çılgın değil devletin kesesinden yapılsın. Niye müteahhitlerin kesesine bizim cebimizden oluk oluk para akıtılıyor?" dediğini hastane yapılmasına itiraz etmediğini ifade etti.

Emin Çapa, Şehir Hastanelerine ilk 6 ay için ayrılan ödeneği açıkladığı konuşması şöyle:
Cebimizden bir kuruş çıkmayacak lafını, bu çılgın, ülke ekonomisini yıkıma sürükleyen halkı fakirliğe sürükleyen bu çılgın yatırımlara itiraz ben çok duydum, " Sen de ekonomiden anlıyorsun diye geçiniyorsun", "ahmak" dendiğini gördüm bana. "Devletin cebinden tek kuruş" dediğiniz çıkmayacak yatırımlara 2022 bütçesinde ne kadar para ödeneceğini size göstereyim.

Şehir Hastanelerini eleştirince bana, 'korona döneminde nerede tedavisi olacaksın' denildi... Biz hastane yapılsın ama çılgın değil devletin kesesinden yapılsın... Niye müteahhitlerin kesesine bizim cebimizden oluk oluk para akıtılıyor dedik. Ama niye birilerine her sene 1 hastane yaptılar diye 1 hastane parası koyuyoruz.
Cumhurbaşkanlığının Meclis'e sunduğu 2022 Bütçe sunumuna göre Şehir Hastanelerine dışarıdan hizmet alarak sundukları 2.1 milyar lira, yatırım kullanım bedeli olarak 4.2 milyar lira... Toplam 6.3 milyar lira ödeme yapıldı. İlk 6 ayda 6.3 milyar lira ödemişiz. "

 

 


Nijerya'da yoksulluk gerekçesiyle kendini satışa çıkaran kişi gözaltına alındıÖnceki Haber

Nijerya'da yoksulluk gerekçesiyle kendin...

Şebnem Şirin, Furkan Zıbıncı isimli erkek tarafından boğazı kesilerek öldürüldüSonraki Haber

Şebnem Şirin, Furkan Zıbıncı isimli erke...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar