Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt:

Ne senden ne de senin şürekandan zerre kadar korkum yok

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ne senden ne de senin şürekandan zerre kadar korkum yok
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında CHP Lideri Kemal Kılçdaroğlu'na yönelik linç videosunu izletmişti. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezinden basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında 2019'da Ankara Çubuk'ta CHP Lideri Kemal Kılçdaroğlu'na yönelik linç girişimi görüntülerini izletmesine değinen Kılıçdaroğlu, ''Adeta birilerini yarım kalan işi bitirin demiş.. İşte burdan söylüyorum. Ne senden ne de senin şürekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadele vereceğim bunu bilesin'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının başında uzun zamandır iktidara çağrısını yaptığı "Kara Kış Fonu"nun detaylarını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

Muhalefet olabiliriz ama çözümleri biz arayacağız:

Biliyorsunuz, aylardır kışa yönelik uyarılarımı yapıyordum. zam yağmuru konusunda vatandaşlarımı uyarıyordum. Kara kış fonu kurulsun diyordum. Karşımızda kapı duvar bir iktidar var ve maalesef uyardığım her şey artık gerçeğimiz oldu. Her saat başı artık zam geliyor. Korkunç bir pahalılık var bunu zaten vatandaş görüyor ve hissediyor. Bu iktidardan çözüm beklemenin artık abesle iştigal olduğu çok açık. Zaten tüm sorunların kaynağı kendiler. Neyi çözecekler? Bu saray ve şahsım iktidarı, insanımızı kara kışın insafına terk etmiştir. Özetle iş başa düşmüştür. Çözümleri chp bulmak zorundadır. Muhalefet olabiliriz ama çözümleri biz arayacağız.

İnsanımızın onuru, haysiyeti söz konusudur:

Türkiye’de 14 milyon asgari ücretli açlık sınırının altında yaşıyor. Bu insanlarımızın çocukları da sefalet içinde yaşıyor. İnsanımızın bu kış hayata tutunabilmesi için enerjiye erişimin sağlanması çok kritik. Yoksulluk içinde yaşayan çocukları ile enerji faturasını ödeyemeyen 5 milyon hanenin olduğu bir ülkeye biz uzaktan bakamayız. insanımızın onuru, haysiyeti söz konusudur.

Ülkemizin bu halini ben kabul etmiyorum

Peki iktidar ne yapıyor? Her gün yeni bir zam ilan ediyor. Çok kısa bir süre önce elektrik faturaları tam 3 kez zamlandı. Doğal gaza 8 defa zam yapıldı. Kömüre yüzde 30, mutfak tüpüne yüzde 42 oranında zam yapıldı. Ülkemizin bu halini ben kabul etmiyorum. bu halk da bunu hak etmiyor. bu yüzden tüm enerji sektörü paydaşlarını bir davet mektubu gönderdim. bu millet için birlikte çalışalım dedim.

Kışı atlattıktan sonra zaten iktidara geleceğiz, sonrası kolay:

Sağ olsunlar enerji sektörü temsilcileri davetimize icabet ettiler ve birlikte bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik. Buradan halkımıza seslenmek istiyorum. Kime oy vermiş olursanız olun, bu enerji meselesinde hepimiz birlikte mücadele edeceğiz, zorundayız. İktidara geldiğimizde nihai amacımız elbette yoksullukla mücadele ve daha adil bir ülke inşa etmek olacaktır. Ama atlatmamız gereken bir kış var. Kışı atlattıktan sonra zaten iktidara geleceğiz, sonrası kolay.

Bunları hemen yap:

Çözüm, şahsa buradan sesleniyorum, bu sesi iyi dinle, eğer bunları yaparsan, milletimiz biraz olsun rahatlayacak. Hatta buradan siyasi puan da toplayabilirsin. Kazanabilirsin, umurumda değil, yeter ki bu millet rahatlasın.Bunları hemen yap.

Amacımız bu ülkede fakirin, fukaranın kışı en azından rahat geçirmesinde:

1-) Her şeyden önce acilen kara kış fonunu kurarak vatandaşlarımıza kış ayları için destek ver.

2-) Elektrik faturalarındaki kdv’yi kış boyunca kaldır. sana söylüyorum, sadece TRT fonunun kaldırılması bile tek başına yüzde 20 oranında bir indirimin sağlamasına neden olacak. O nedenle derhal kaldır.

3-) Doğal gaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV’yi hemen kaldır.

4-) Elektrik ve ısınmada düşük gelir lehine kademeli tarife sistemine geç yani sosyal tarife uygulamasını başlat. Bu vatandaşlar daha ağır bir fatura ödemesin.

Görüyorsunuz, sorunu saptıyoruz, çözümü de önlerine koyuyoruz. Vatandaşın lehine. saray ve şürekâsının lehine. Ama amacımız ne? Onların puan toplaması veya toplamaması değil, bu ülkede fakirin, fukaranın kışı en azından rahat geçirmesinde.

Hele bu kara kışı geçirelim seninle sandıkta görüşeceğiz: enerjiye bağlı bu sıkıntıların bir de ticari işletmeler boyutu var. özellikle esnaf ve küçük ölçekli işletmelerin de acilen destek programına alınmasını istiyorum. bu hamleler halkımıza bir nebze olsun nefes aldıracaktır. hele bu kara kışı geçirelim seninle sandıkta görüşeceğiz.

Ne senden ne senin şürekandan zerre kadar korkum yok:

Şahıs bugünkü grup toplantısında uzun uzun benim videolarımı izlettirmiş, aleni tehditler savurmuş. Adete birilerine yarım kalan işi bitirin talimatı vermiş. İşte buradan söylüyorum ne senden ne senin şürekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadele vereceğim bunu bilesin

 

 


AK Parti Milletvekili Aydemir "CHP, milletin dilinden anlamıyor"Önceki Haber

AK Parti Milletvekili Aydemir "CHP, mill...

Kemal Kılıçdaroğlu konuştu, Mansur Yavaş harekete geçtiSonraki Haber

Kemal Kılıçdaroğlu konuştu, Mansur Yavaş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar