New York Post’ a göre

Musk'ın en kısa sürede yayınlaması gereken beş tweet

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Musk'ın en kısa sürede yayınlaması gereken beş tweet
Abone ol

Elon Musk bu hafta 100 milyon Twitter takipçisini aştı ve bu onu Amerika'nın - hatta dünyanın en etkili seslerinden biri haline getirdi.

Dinamik Tesla CEO'su şimdi sosyal medya platformunda 34 milyon takipçisi olan Başkan Joe Biden'den daha fazla takipçi topladı, bu, görevdeyken 88 milyon Twitter takipçisi olan selefi Donald Trump'ın bir kısmı . Musk'ın 80 milyondan fazla takipçisi var, 19 milyonu olan Başkan Yardımcısı Kamala Harris'ten daha fazla takipçisi var. 

Bu nedenle, Musk'ın en beğenilen TV şovları, podcast'ler ve dünya liderlerinin toplamından daha yüksek bir megafonu var ve bu muazzam erişim ile birlikte büyük sorumluluk getiriyor.

İşte Musk'ın daha iyi olması için şu anda göndermesi gereken beş tweet.

No. 1: Halkı, özellikle gençleri, Amerikalıları öldüren fentanil içeren ilaçların tehlikeleri konusunda uyarmalı. 

Yeter! Bu, acil eylem gerektiren bariz bir halk sağlığı tehdididir.

No. 2: Herhangi bir adalet sisteminin işlemesi için halk tarafından güvenilmesi gerekir ve bu güveni sağlamanın tek yolu ABD Adalet Bakanlığı'nın adaleti herkese adil ve eşit bir şekilde uygulamasıdır. Adalet sistemi siyasallaşırsa ve Cumhuriyetçileri Demokratlardan daha sert kovuşturmaya başlarsa , sistem çöker ve Amerika'nın ölümüne yol açar. Adalet konusunda vurgu yapmalı. 

No. 3: Musk, tecavüz veya ensest kurbanı olan hiçbir kadın veya çocuğun terme kadar bebek taşımaya zorlanmaması gerektiğini tweetlemelidir. 

Musk, kürtajı yasaklayan devletlerde tecavüz ve ensest kurbanları için bir muafiyet olması gerektiğini tweetlemelidir. 

No 4: George Washington'un ifade özgürlüğünün önemiyle ilgili bilgece sözlerini tweetlemeli. "İfade özgürlüğü elinden alınırsa, o zaman dilsiz ve suskun biz de koyunlar gibi katliama götürülürüz."

No. 5: Başkalarına Jacqueline Kennedy'nin akıllı yaşam tavsiyesini hatırlatmalı. 35. cumhurbaşkanının eski First Lady'si,gibi  “Eğer çocuklarınızı yetiştirmeyi beceremiyorsanız, yaptığınız başka hiçbir şeyin çok önemli olduğunu düşünmüyorum” demeli. 

 

 

 


Yorum Yazın