KPSS'de onlarca soru Yediiklim Yayınları'nın denemeleriyle aynı çıktı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KPSS'de onlarca soru Yediiklim Yayınları'nın denemeleriyle aynı çıktı
Abone ol
Hafta sonu gerçekleştirilen KPPS Lisans sınavıyla ilgili şoke eden bir olay yaşandı. Yediiklim Yayınları'nın deneme kitapları ve ders videolarında sorulan onlarca sorunun 2022 KPSS sınavında sorulduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada #KPSSdeİkinciFETÖskandalı etiketi gündem oldu.

ÖSYM tarafından 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) sorulan sorular tartışma konusu oldu. Sınav sorularıyla ilgili kopya iddiası ortaya atıldı.

Sınavın ardından binlerce kişi, Yediiklim Yayınları'nın deneme sınavlarında ve ders videolarında sorulan onlarca sorunun KPSS 2022 sınavında sorulduğunu söyledi.

Deneme kitaplarından ve videolardan paylaşılan görsellerde ise soruların hiç değiştirilmeden direkt KPSS'de sorulduğu görüldü.

Vatandaşların paylaştığı fotoğraflarda, Yediiklim imzasını taşıyan deneme sınavı ile ilgili soruların KPSS'de sorulduğu ve şık seçeneklerinin bile birebir aynısı olduğu görülüyor.

SATIŞI DURDURULDU

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısının olayın ortaya çıkmasının ardından Yediiklim Yayınları'nın kitap satışlarını durdurduğunu belirtti. Vatandaşlar CİMER'e başvurduğu ve olaydan şikayetçi olduklarını yazdı.

 


Yorum Yazın