İtalyan rahip, kilisenin parasıyla seks partisi düzenledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İtalyan rahip, kilisenin parasıyla seks partisi düzenledi
Abone ol
İtalya'da bir rahip, kilisenin "yardıma muhtaçlar için topladığı" bağış paralarını uyuşturucu almak ve seks partisi düzenlemek için kullandığı ortaya çıktı.

İtalya'da polis, eylül ayında, Prato kentinde yaşayan ve görev yapan Francesco Spagnesi’nin (40) ev arkadaşının Hollanda’dan ‘tecavüz ilacı GHB’ getirttiğine dair ihbar almıştı. İki yıldır Spagnesi ve ev arkadaşının düzenlediği partilere katıldığını söyleyen 200 kişinin ifadesine başvurulmuş ve evde uyuşturucu bulunmuştu. Spagnesi ev hapsine konulmuştu.

Soruşturma başladığında Spagnesi’nin 100 bin euro (156 bin lira) hesabına geçirdiği sanılıyordu ancak sonra bu rakamın daha yüksek olduğu belirlendi.

Evinde eşcinsellerin katıldığı partiler düzenleyen Spagnesi cezaevine yollanırken kiliseden çaldığı 300 bin euroyu iade etmesi de istendi. Hapis cezasının bir kısmını bir terapi merkezinde geçirecek Spagnesi, orada uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle tedavi olacak, ayrıca kamu hizmeti yapacak.

Spagnesi’nin partileri birlikte düzenlediği erkek arkadaşı Alessio Regina’ya (40) ise uyuşturucu satmak suçundan üç yıl iki ay hapis cezası verildi.

Görevden alınan Spagnesi’nin yerine görev yaptığı kiliseye yeni bir isim atandı.


Yorum Yazın