İstanbul’da etkili olan sağanak sürücüler ile vatandaşlara zor anlar yaşattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbul’da etkili olan sağanak sürücüler ile vatandaşlara zor anlar yaşattı
Abone ol
Bazı vapur seferlerinin iptal edilmesine neden olan yağışa hazırlıksız yakalananlar metro ile metrobüs ve otobüs duraklarına sığındı

İSTANBUL (AA) İstanbul'da gece saatlerinde başlayan sağanak, hazırlıksız yakalanan vatandaşlara ve sürücülere zor anlar yaşattı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün dün yaptığı yağmur ve fırtına uyarıların ardından kentte beklenen yağış, gece saatlerinde başladı. Sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran yağmur, yer yer sağanak şeklinde devam ediyor.

Sağanak nedeniyle sabah saatlerinde işe gitmeye çalışan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yağışa hazırlıksız yakalananlar metro ile metrobüs ve otobüs duraklarına sığındı.

Yağış nedeniyle sürücüler de yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Kentte, D100 kara yolu ve TEM Otoyolu ve bağlantı noktalarında yer yer trafik yavaşladı.

Öte yandan hava muhalefeti nedeniyle bazı vapur seferleri de iptal edildi.

İptallerle ilgili Şehir Hatları AŞ'den yapılan açıklamada, BostancıModaKadıköyKabataş hattı seferlerinin Moda İskelesi'ne uğraması ile AdalarBeşiktaş ve Aşiyan'da yaşanan yoğun akıntı sebebiyle Aşiyan uğramalarının ikinci bir duyuruya kadar Bebek İskelesi üzerinden yapılacağı belirtildi.

Yine İDO'nun sabah saatlerindeki bazı seferleri yapılamazken KadıköyBursa arasında saat 11.35, 14.50 ve 18.35'de yapılması planlanan seferler iptal edildi.

Ayrıca saat 12.00'deki KadıköyBandırma, BursaKadıköy ve BursaKabataş, saat 15.30'daki BandırmaKadıköy, BursaKadıköy, saat 17.15'teki KabataşBursa, saat 10.00'daki BursaKabataş, saat 18.15'teki KabataşBursa, saat 18.30'daki BursaKadıköy ile saat 19.00'daki KadıköyBandırma seferleri de iptal oldu.

Kaynak: AA

Kaynak:AA


Yorum Yazın