İstanbul’da ara tatilin ardından okulların açılmasıyla trafik yoğunluğu oluştu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbul’da ara tatilin ardından okulların açılmasıyla trafik yoğunluğu oluştu
Abone ol
İstanbul’da, bir haftalık ara tatilin ardından okulların açılmasının da etkisiyle haftanın ilk iş gününde trafik yoğunluğu yaşandı.

İSTANBUL (AA) Okullara verilen bir haftalık ara tatil sonrası öğrencilerin ders başı yapmasının da etkisiyle İstanbul genelinde bazı metrobüs, İETT ve tramvay aktarma istasyonlarında yolcu yoğunluğu gözlendi.

Aktarma noktalarında toplu taşıma araçlarından inen ve turnike bölgesinden metrobüse, metroya veya otobüs duraklarına ulaşmaya çalışan yolcular, kalabalık oluşturdu.

Cevizlibağ metrobüs çıkışı ve E5 bağlantı noktalarında yoğunluk dikkati çekti.

D100 kara yolu Haliç Köprüsü bağlantı noktaları, Okmeydanı sapağı, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu’ya kadar çift yönlü trafik yoğunluğu devam ediyor.

15 Temmuz Köprüsü’ne bağlanan noktalarda da trafik yavaş ilerliyor.

Esenyurt ve Avcılar’da da ana arterlere bağlanan noktalarda yoğunluk gözleniyor.

Anadolu Yakası’nda ise TEM Otoyolu Sancaktepe kavşağından Ataşehir kavşağına kadar trafik yoğun seyrederken, diğer yönde araç trafiği Sultanbeyli ve Pendik kavşağına kadar uzuyor.

D100 kara yolunda MaltepeAvrasya Tüneli arasında trafik yoğun seyrederken ters yönde ise akıcı ilerliyor.

D100 Kozyatağı KavşağıFatih Sultan Mehmet Köprüsü arasında araç yoğunluğu göze çarparken ters yönde ise ÜmraniyeTEM Bağlantı Yolu ile Kozyatağı arasında yoğunluk görülüyor.

Toplu ulaşımda Uzunçayır Metrobüs durağında yolcu yoğunluğu yaşanıyor. İstasyon gişeleri ve peronlarında kalabalık dikkati çekerken yolcuların durağa dolu gelen otobüslere binemediği görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cep Trafik uygulamasına göre, kent genelinde saat 08.30’da yüzde 67 seviyelerinde olan trafik yoğunluğu, 09.40 itibarıyla yüzde 54 olarak kayıtlara geçti.


Muhabir: Mehmet Kara,Selami Küçükoğlu,Abdülkerim Güzel,Mücahit Türetken

Kaynak: AA

Kaynak:AA


Yorum Yazın