İnanç Uysal: Ümit Özdağ, Soylu'yu değil Erdoğan'ı karşısına almalıydı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Muhalif. yazarı İnanç Uysal, Halk TV'de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Muhalif. yazarı İnanç Uysal, Halk TV'de yayınlanan Haber Masası programında Can Coşkun'un sorularını yanıtladı.

İnanç Uysal, Ümit Özdağ ve Süleyman Soylu arasındaki tartışmayı değerlendirdi, Uysal'ınkonuşmasında öne çıkan satır başları şu şekilde;  

Ümit Özdağ neden İçişleri Bakanlığı'nı muhattap aldı? Zafer Partisi'nin Genel Başkanı olarak AK Parti Genel Başkanı'nı muhattap almalıydı. 

Herkes buradaki seviyeyi konuşuyor ama bence asıl haber değeri taşıyan cümle İçişleri Bakanı'nın kurduğu "şimdi bakın yargının ne yapması lazım, bunu nasıl fonladın, bu parayı nereden buldun demesi lazım, bu cezasız kalmayacak" bu cümle yargıya dikte ettirmek gibi algılamak mümkün ve asıl haber değeri olan budur. Bu soru karşısında yargının ne yapacağını merak ediyorum.

Biz bir türlü göçmen meselesini doğru yerden konuşamadık. Herhangi bir eleştiride ırkçı damgası yeniyor.  Ya ensarsınız ya ırkçı noktasında duruluyor ve bu yüzden de konuyu doğru konuşamıyoruz. Ben iki tarafında bunu körüklediğini düşünüyorum. 

Gerçek gündemden uzak durmak için gösterilen tarzı çok sert olarak değerlendiren Uysal konuşmasına şöyle devam etti;

Ak Parti'nin ve özellikle Süleyman Soylu'nun bu sert tarzdan zarar göreceğini düşünüyorum. Bu tarzın İçişleri Bakanı tarafından sık kullanıldığını görüyoruz.  Ümit Özdağ'ın verdiği tepkiyi de aynı şekilde değerlendiriyorum. Küçük destekler dışında insanların bu tarzdan mutlu olacağını düşünmüyorum çünkü insanların çok büyük dertleri var. Göçmen meselesini doğru yerden konuşamıyoruz, ekonomi meselesine gelemiyoruz, ağzını her açan birilerinin adamı olmakla suçlanıyor. bu suçlamalarla gerçek gündemden uzak durulmaya çalışılıyor. 

 


Yorum Yazın