İmamoğlu: Maliyet hesaplayamıyoruz, ihalelerimize firmalar artık girmemeye başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İmamoğlu: Maliyet hesaplayamıyoruz, ihalelerimize firmalar artık girmemeye başladı
Abone ol
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "Hizmette 3. Yıl" sunumu düzenledi.

Sunumda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ülke ekonomisinin nasıl yönetildiği herkesi, her kurum ve kuruluşu olduğu gibi yerel yönetimleri de doğrudan etkiliyor. Bir yandan akaryakıta, enerjiye yapılan büyük zamlar ve dövizdeki hızlı artışlar belediyelerdeki gelir gider dengesini inanılmaz derecede bozuyor. İnanın maliyet hesaplayamıyoruz. İhalelerimize firmalar artık girmemeye başladı çünkü maliyetlendiremiyorlar. Diğer yandan artan yoksulluk ve işsizliğin yol açtığı sosyal yaraları sarabilmek için belediyemizde ayırdığımız paylar inanılmaz rakamlara doğru çıkmakta. Görevi devraldığımızdan bu güne sosyal yardıma ayırdığımız bütçe tam 6 katına ulaşmak üzere. 

İktidarın hukuku yok sayan tavrından da belediyelerimiz nasibini alıyor. 

27 yıl önce Sayın Erdoğan bu cümleleri kurdu, ben ne desem inanın az gelir. İBB'ye yönelik hukuk ve edep dışı uygulamarın haddi hesabı yok. Yaptıklarını saymaya başlasam burada başka bir şeyi konuşmaya vaktimiz kalmaz. 

Bizim yeni yatırımlar yapmamızı, kangren haline getirdiğiniz İstanbul'un sorunlarına çözüm getirmemizi engelleyebiliyor musunuz? Asla. 

İBB her zamankinden fazla çok daha fazla ve doğru yatırım yapıyor. Çünkü biz kamu yatırımlarını bir avuç insanı zenginleştirme üzerine görmüyoruz. Yalnızca kamu yararı gözeterek yapıyoruz. 

Ayrıntılar geliyor...


Yorum Yazın