İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver mahkemelik oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver mahkemelik oldu
Abone ol
Dükkan ve şirketlerinin doğalgaz ve elektrik borçlarını ödemediği için devlete 120 milyon TL borcu olduğu iddia edilen İbrahim Tatlıses ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sözde Çözüm Süreci döneminde Diyarbakır'da sahneye çıkan Şivan Perver'in Tatlıses'i icraya verdiği iddia edildi.

Büyük oğlu Ahmet Tatlı 'Akli melekeleri yerinde değil' diyerek babası İbrahim Tatlıses’in mallarına şerh koydurmuştu. Tatlıses ise oğluna konserinde üstü kapalı olarak, "Bana aklı dengesi yerinde değil diyorlar. Aklı yerinde olmayan birisi bu kadar şarkıyı ezbere bilir mi?" sözleri ile cevap vermişti.

Öte yandan Tatlıses’in tüm taşınır ve taşınmaz varlıklarının üzerinde hacizler olduğu ve milyonlarca lira vergi borcu olduğu iddia edilmişti. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ise İbrahim Tatlıses’in mal varlıklarıyla ilgili haciz belgelerini yayınladı.

"DEVLETE 120 MİLYON BORCU VAR"

Ayrıca Akay, İbrahim Tatlıses’in Şivan Perver’e borcu olduğunu ve Perver’in Tatlıses’i icraya verdiğini duyurdu.

Akay, “Birçok alanda yatırımı olan ve çoğunda büyük zararlar eden Tatlıses’in ayrıca şirketlerinin, kebap salonlarının elektrik, doğalgaza da borçları bulunuyor. Yani devlete 120 milyon TL borcu olduğunu öğrendim. Bu borçları yüzünden tüm mal varlıklarına haciz konulan Tatlıses’in, Şivan Perwer’le de mahkemelik olduğunu da öğrendim" dedi.

"ÖDEME YAPILMAMIŞ"

Perver'in 2014 yılında İbrahim Tatlıses’e karşı açtığı telif davasını kazandığını belirten Akay,  "Ancak telif davasını kazanmasına rağmen Perwer’e, İbrahim Bey tarafından hiç bir ödeme yapılmamış. Bunun üzerine de Şivan Perver’in avukatları da İbrahim Tatlıses’i icraya vermiş” ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜM SÜRECİNDE SAHNEYE ÇIKMIŞLARDI

Sözde çözüm süreci sırasında Diyarbakır'da dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver el ele sahneye çıkmıştı. Tatlıses ve Perver, birlikte "Megri Megri" söylemişti.

Son olarak Perver, bölücü terör örgütü PKK'nın yayın organına "En büyük düşmanımız Türk devletidir” açıklamasında bulunmuştu.


Yorum Yazın