Eski HDP Milletvekili Müslüm Doğan CHP'ye katıldı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eski HDP Milletvekili Müslüm Doğan CHP'ye katıldı!
Abone ol
Eski HDP Milletvekili ve Eski Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, bugün CHP'ye katıldı.

Eski HDP Milletvekili ve Eski Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan'ın rozetini bugünkü CHP Grup Toplantısı'nda Genel Başkan Özgür Özel taktı.

Özgür Özel Müslüm Doğan'ı kürsüye “Buyrun sayın bakanım” diyerek davet etti ve parti rozetini taktı. 

Özel,  Müslüm Doğan'ın baba ocağına döndüğünü  ifade etti.

Müslüm Doğan kimdir?

Müslüm Doğan (d. 15 Ekim 1959, Divriği, Sivas), Alevi Kürt kökenli siyasetçi ve eski Kalkınma Bakanı. Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 63. Türkiye Hükûmeti'nde Kalkınma Bakanı olarak yer almıştır. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde İzmir 2. Bölge Milletvekili olarak meclise giren Doğan, HDP üyesidir. 22 Eylül 2015 tarihinde Ali Haydar Konca ile birlikte görevinden istifa etmiştir.

Müslüm Doğan 15 Ekim 1959 tarihinde Sivas'ın Divriği ilçesi Karakuzulu köyünde doğmuştur. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden harita mühendisi olarak mezundur. Sosyal Güvenlik Kurumu'nda şube müdürlüğü ve daire başkan vekilliği yaptıktan sonra 2012 yılında emekli oldu.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası GYK üyeliği, Divriği Derneği Başkanlığı ve Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı yaptı. Alevilik konusunda ve mesleki nitelikte çok sayıda yayınlanmış makalesi bulunan Müslüm Doğan, Alevilik üzerine yaptığı çalışmalarla da tanınıyordu.

 


Yorum Yazın