DSÖ uyardı: Delta mutasyonu Avrupa’da ilerliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
DSÖ uyardı: Delta mutasyonu Avrupa’da ilerliyor
Abone ol
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, Avrupa'da Kovid-19 aşılamalarının seviyesinin yetersiz olduğunu ve koronavirüsün Hindistan’da tespit edilen Delta mutasyonunun Avrupa’da ilerlediği konusunda uyarıda bulundu.

DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge düzenlediği basın toplantısında, Avrupa'da Kovid-19’a karşı aşılamaların seviyesinin 'bölgeyi yeni bir yükselmeden korumak için' yetersiz olduğu konusunda uyardı.

​DSÖ verilerine göre, bugüne kadar Avrupa nüfusunun yüzde 30'u bir doz aşı uygulanırken, nüfusun yüzde 17'si ise tamamen aşılandı. Kluge, dünyanın diğer bölgelerine kıyasla oranların önemli olduğunu, ancak toplum bağışıklığı sağlamak için yetersiz olduğunu ekledi.

'YOLUMUZ UZUN'

Ülkeleri hijyen ve mesafe önlemlerini sürdürmeye ve yabancı ülkelere seyahati kısıtlamaya çağıran Kluge, "Toplum bağışıklığı için yetişkin nüfusun en az yüzde 80'inin aşılamak için yolumuz uzun" ifadelerini kullandı.

Vaka ve can kayıplarında düşüş yaşanmasına rağmen Kluge, "Tehlikeden kurtulmaktan çok uzağız" ifadelerini kullanarak, Hindistan'da tespit edilen Delta mutasyonunun Avrupa'da ilerlediği konusunda uyardı.


LGS sorularındaki şaibe iddiasında yeni gelişme! Yayınevinin videosuÖnceki Haber

LGS sorularındaki şaibe iddiasında yeni...

Koronavirüste 10 Haziran: Vefat sayısı arttıSonraki Haber

Koronavirüste 10 Haziran: Vefat sayısı a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar