Drake’in özel uçağının 20 dakikadan kısa uçuşlar yapması insanları kızdırmıştı; savunması daha da tepki çekti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Drake’in özel uçağının 20 dakikadan kısa uçuşlar yapması insanları kızdırmıştı; savunması daha da tepki çekti
Abone ol
Kanadalı rapçi Drake, özel uçağının 20 dakikadan kısa bir dizi uçuş yapmasını, ”İçinde yolcu yoktu, park edileceği yere gidiyordu” diyerek savunmaya çalıştı. 

Aralarında Drake ve Kylie Jenner’ın da bulunduğu birçok ünlü, rahatlıkla araba veya toplu taşımayla yapılabilecek kısa yolculuklarını özel jetle yaptıklarını için sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Drake’in kişisel Boeing 767’si son 6 haftada Kanada’nın Toronto kenti ve yakınındaki Hamilton arasında biri 7, biri 12 ve biri de 14 dakika süren uçuşlar yaptı. 

Celebrity Jets’in aktardığına göre 14 dakikalık uçuş, 426 galon yakıtın tüketilmesine ve 4 ton karbon emisyonuna sebep oldu: Bu ortalama bir insanın yıllık karbon ayak izine eşit. 

Eleştirilere Instagram üzerinden yanıt veren Drake, ”Lojistikle ilgilenenler için: Bu uçuşlar saklandıkları havalimanına uçakların götürülmesi için yapıldı. O uçuşta kimse yok” dedi.

Bazı Twitter kullanıcıları rap yıldızına destek verirken, bazı insanların uçakların kimseyi taşımadan karbon salınımına neden olmasının daha da kötü olduğunu söyledi.


Yorum Yazın