Doğumunun 120. yılında, ölümsüzlüğünün 59. Yılı : NÂZIM HİKMET ŞİİRLERİ SÖYLÜYORUZ​

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Doğumunun 120. yılında, ölümsüzlüğünün 59. Yılı : NÂZIM HİKMET ŞİİRLERİ SÖYLÜYORUZ​
Abone ol
Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Türk edebiyatının kutup yıldızı Nâzım Hikmet’in 59. yıldönümünde bambaşka bir etkinliğe imza atıyor. Etkinlik sayesinde, Nâzım Hikmet şiirleri, sosyal medya aracılığıyla herkesin yaşamına daha çok dokunacak. Kurulacak zincir aracılığıyla, yurttaşlar, Nâzım Hikmet şiirlerini söyleyerek dilden dile yayacaklar.

 Doğumunun 120. yılında, ölümsüzlüğünün 59. Yılı

 

N1902 yılında doğan Nâzım Hikmet, 3 Haziran 1963 günü dünyaya veda etmişti. Türk edebiyatının en çok okunan, en çok paylaşılan, en ileri ismi Nâzım Hikmet; her yıl 3 Haziran’da anılıyor. Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, bu yıl etkinlikleri sosyal medyaya da taşıyor. Herkesin katkı sunabileceği etkinlik, 9 Mayıs’ta, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat  1902 yılında doğan Nâzım Hikmet, 3 Haziran 1963 günü dünyaya veda etmişti. Türk edebiyatının en çok okunan, en çok paylaşılan, en ileri ismi Nâzım Hikmet; her yıl 3 Haziran’da anılıyor. Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, bu yıl etkinlikleri sosyal medyaya da taşıyor. Herkesin katkı sunabileceği etkinlik, 9 Mayıs’ta, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılacak videoyla başlayacak. Rutkay Aziz’in söyleyeceği Nâzım Hikmet şiiriyle ilk halkası kurulacak zincir, 3 Haziran’a kadar büyüyecek. Nâzım Hikmet seven yurttaşlar da etkinliğe kendi davetleriyle, kendi söyleyeceği şiirlerle katılacak. Böylece 3 Haziran’a kadar sosyal medyada Nâzım Hikmet’in şiirleri ses olup yayılacak.

 

Twitter, Instagram, Facebook’ta gerçekleştirilecek etkinlik paylaşımlarında bazı ortak hashtagler de kullanılacak: @nhvakfi #nazımhikmetsöylüyoruz #nazımsöylüyoruz #nazimhikmet

 

Siz de Nâzım Hikmet’in şiirlerine ses olup bir zincire katılabilir, sevdiklerinizi bir halkası yapabilirsiniz.

 

NÂZIM HİKMET KÜLTÜR VE SANAT VAKFI


 


Yorum Yazın