Disney'den "The Simpsons" dizisine sansür!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Disney'den "The Simpsons" dizisine sansür!
Abone ol
Hong Kong'daki Disney+ kullanıcıları, The Simpsons dizisinin Tiananmen şakası geçen bir bölümünün yayından kaldırıldığına dikkat çekti

Söz konusu bölümde Simpson ailesi, ünlü Tiananmen meydanını ziyaret ederken, üzerinde "1989'da burada hiçbir şey olmadı" yazılı bir afişle karşılaşıyor.

Dünyanın en uzun süre yayın yapan sitcom türündeki çizgi dizisi 'The Simpsons' dizisi, bir sansür haberiyle gündeme geldi.

Hong Kong'daki izleyicilere göre, Simpson ailesinin Çin'deki Tiananmen Meydanı'nı ziyaret ettiği bir bölüm, Disney+ platformundan kaldırıldı.

"1989'da burada hiçbir şey olmadı"

Dizinin 13. sezonundan kaldırılan 12. bölümünde Simpson ailesi, 1989'da demokrasi yanlısı protestolara yapılan müdahaleyle ün kazanan Tiananmen meydanını ziyaret ederken, üzerinde "1989'da burada hiçbir şey olmadı" yazılı bir afişle karşılaşıyor.

Bölümün Disney+'ın kendi inisiyatifiyle mi yoksa Çinli yetkililerin talebiyle mi yayından kaldırıldığı bilinmiyor.

Çin'e 1997'de katılan eski İngiliz sömürgesi Hong Kong, siyasi ve sanatsal ifade özgürlüğüne saygı duyulmasıyla biliniyordu. Ancak bu durum, iki yıl önce Hong Kong'da düzenlenen demokrasi yanlısı gösterilerle değişmeye başladı.

Hong Kong'da geçtiğimiz yaz yürürlüğe giren yeni tedbirler, ulusal güvenlik yasasını ihlal eden yayınların yasaklanmasını da içeren bir takım düzenlemeleri de barındırıyor.


Kapalıçarşı'da bir kişi canına kıydı!Önceki Haber

Kapalıçarşı'da bir kişi canına kıydı!

Döviz müdahalesi sonrası Merkez Bankası'nda kritik toplantıSonraki Haber

Döviz müdahalesi sonrası Merkez Bankası'...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar