Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Abone ol
Yediğimiz yiyeceklerden, çikolata, şeker gibi gıdalardan dolayı dişlerimiz çürümekte ve sonrasında diş ağrısı oluşmaktadır.

Diş ağrısı bizi hiç ummadık bir zamanda, yiyecek tüketirken veya gece uyurken bile hayattan bezdirebilir. Bu durumlarda diş ağrısına ne iyi gelir, diş ağrısı nasıl geçer gibi soruların cevabını önceden biliyor olmamız gerekiyor. En azından doktora gidene kadar bizi bu çileden kurtarmalıdır. Doğal yollardan diş ağrısı şikayetlerini azaltmak için yapmanız gereken önerileri sizin için derledik.

Diş ağrısına ne iyi gelir?
Diş Fırçalamak: Diş fırçalamak dişlerdeki ağrıya neden olan kırıntıları dişimizden uzaklaştıracak ve diş ağrısının azalmasına etki edecektir.

Gargara yapmak: Sirkeli su ile tuzlu suyu karıştırıp, gargara yapın. Diş ağrısı olan bölgeye uyuşturucu etki yaparak diş ağrısını azaltacaktır. Dezenfekte etkisi olduğu için dişi bakteri ve mikroplardan arındıracak, şişlik varsa şişliği azaltacaktır.

Buz Uygulaması: Buzu ağrıyan dişin olduğu bölgeye uygulayın. Geçici olarak diş ağrısını hafifletecektir.

Karanfil veya Karanfil Yağı: Antiseptik özelliğe sahip karanfil yağını ağrıyan dişinize uygulayın. Karanfil yağı birçok diş macununda kullanılmaktadır. Veya karanfili ağrıyan dişinizin üstüne koyup hafifçe bastırın. Bu dişinizde uyuşma etkisi yaparak diş ağrısını azaltacaktır.

Sarımsak: Ağrıyan dişinizin üstüne sarımsak koyun. Sarımsak bakterileri yok edici özelliğinden dolayı ağrıyı hafifletecektir.

Zerdeçal: Zerdeçalı su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Ağrıyan dişin üstüne uygulayın. Antiseptik özelliği sayesinde ağrı gidermede yardımcı olacaktır.

Çörek Otu: Uyuşturma etkisi yoktur ancak ağrıya neden olan etkeni ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ağrı bu sayede azalır.

Karabiber: Doğal antibiyotik olarak bilinir. Diş ağrısına iyi gelmektedir.


Yorum Yazın