Canan Kaftancıoğlu için

CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanıldı
Abone ol
Canan Kaftancıoğlu'na hapis cezasının onanması ve siyasi yasak getirilmesi kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekillerine, İstanbul İl Başkanlığı'na gitme çağrısında bulunmuştu. Saat 18.00 itibariyle CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanmalar başladı. Birçok milletvekili ve belediye başkanları da alanda bulunuyorlar.

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘kamu görevlisine hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlarından verilen toplam 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kararın ardından tüm CHP milletvekillerini İstanbul İl Başkanlığı’na çağırdı. CHP örgütleri de Kemal Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu’nu karşılamak üzere partilileri Seyrantepe’deki CHP İstanbul İl Başkanlığı’na davet etti.

Canan Kaftancıoğlu’na hapis cezasının onanması ve siyasi yasak getirilmesi kararının ardından saat 18.00 itibariyle CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanmalar başladı. Birçok milletvekili ve belediye başkanları da alana geldi. “Hak, Hukuk, Adalet” ve “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganları atıldı.

Kaftancıoğlu, İl Başkanlığı’na sevgi gösterileri arasında geldi, “Direne direne kazanacağız” sloganı atıldı.

KAFTANCIOĞLU: HUKUKSUZLUĞUN HEPİMİZE YAŞATTIĞI MAĞDURİYET

Canan Kaftancıoğlu, karar sonrası ilk açıklamasında şunları söylemişti:

“Burada mesele Canan Kaftancıoğlu'na ne ceza verildi, nasıl verildi meselesinin ötesinde bu ülkede hukukun geldiği nokta ve hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet. Bundan dolayı merak edeni, arayan soran dostlarıma şunu söylemek isterim ki; biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye kadar bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil 84 milyon için hukuku ve hukukun üstünlüğünü sağlayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz.

Şimdi İstanbul'a giderek yine çalışmaya devam edeceğim. Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek götüreceğiz. İşte o zaman bu ülkede gerçek adalet ve gerçek hukuk tesis edilmiş olacak.”


Yorum Yazın