Cevdet Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cevdet Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması geldi
Abone ol
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz, 'Asgari ücretle ilgili değerlendirmenin ne zaman yapılacağını göreceğiz. Hükümetimiz başından beri hiçbir zaman ücretleri enflasyona ezdirmedi' dedi.

Tüketici Fiyat Endeksi resmi verilere göre nisanda aylık bazda yüzde 7,25, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi yüzde 7,67 artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yine resmi verilere göre yüzde 69,97, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 121,82 olarak kaydedildi. 

Gelinen son durum asgari ücrete zam tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

AK Parti'li Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz aylarda NATO toplantısı dönüşünde "yıl ortasında asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme, bir zam olur mu?" sorusuna, "Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır" yanıtını vermişti.

Yine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada "Gelen verilere göre enflasyon altında bir durum ortaya çıktığını görürsek müdahaleden kaçınmayız" ifadelerini kullanmıştı. 

Bu sefer de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz'dan asgari ücrete ikinci zam tartışmalarıyla ilgili açıklama geldi. Başkent Kulisi programına katılan Yılmaz, "Asgari ücretle ilgili değerlendirmenin ne zaman yapılacağını göreceğiz. Hükümetimiz başından beri hiçbir zaman ücretleri enflasyona ezdirmedi" ifadelerini kullandı.


Yorum Yazın