"Kupalar için savaşan bir takım olacağız"

Beşiktaş'ta Giovanni van Bronckhorst dönemi resmen başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Beşiktaş'ta Giovanni van Bronckhorst dönemi resmen başladı
Abone ol

Beşiktaş, yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst için imza töreni düzenledi. Hollandalı çalıştırıcı, "Büyük kulüpler her zaman kupalar için savaşmalıdır. Güçlü, asla pes etmeyen, kupalar için savaşan bir takım olacağız" dedi.

Teknik direktör arayışında mutlu sona ulaşan Beşiktaş'ta Giovanni van Bronckhorst dönemi resmen başladı. Hollandalı hoca ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundu. Öte yandan törende bulunan Brad Friedel'ın yönetim kurulu danışmanı olarak kulüpte görev alacağı açıklandı.

Hasan Arat'ın açıklamaları şöyle:

"Giovanni kendini kanıtlamış bir isim. Hepimizin tanıdığı ve saygı duyduğu bir Futbol insanıdır. Kulübümüz için en uygun isimlerden biri olduğuna inancımız tamdır. Teknik direktörümüz Giovanni van Bronckhorst ve yardımcısı Gastel'e hoş geldiniz diyorum. Türkiye'nin en büyük kulübü Beşiktaş'a hoş geldiniz.

Avrupa mesajı

Sezon başında oynayacağı Avrupa Ligi play-off turu bizim çok önemli. Hocamızın bu tura takımımızı en iyi şekilde hazırlayacağına inanıyoruz.

"Gio yolun açık olsun"

Sevgili Gio, senin ve sporcularımızın yolu açık olsun şansı bol olsun. Önümüzdeki hafta sonu bayram başlıyor. Türkiye'de bayram çok önemlidir. Biz Beşiktaşlılar ile yarın buluşacağız. Şimdiden tüm Beşiktaşlıların tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum Gio, yolun açık şansın bol olsun."

Giovanni van Bronckhorst'un açıklamaları şöyle:

"Sayın başkan çok teşekkür ediyorum sıcak karşılamanız için. Burada olmaktan çok memnunum. Kulübün ne kadar büyük olduğunu zaten biliyordum. Onlarla tanışmak konusunda sabırsızım. Elimizden geleni yapacağız Beşiktaş'ı başarıya ulaştırmak için. Büyük kulüpler her zaman kupalar için savaşmalıdır. Güçlü, asla pes etmeyen, kupalar için savaşan bir takım olacağız" Bu güzel kulüpte görevime başlamak için sabırsızlanıyorum.

Beşiktaş'taki herkesin çok çalışması çok önemli. Mücadele edeceğiz bu kesin. Zaferler için savaşan bir takımın mücadele etmesi lazım. Sezona Ağustos'ta başlamış olacağız. İlk günden itibaren çalışmalarımız olacak herkese bu noktada ihtiyacımız var. Serdar Hoca gibi isimlerden faydalanacağız. Çok güvende hissediyorum. Bu enerjiye ihtiyacımız var.

Getirebileceğimiz oyuncularla ilgili çalışmalara başladık. Beni gelecek ve gidecek oyuncularla ilgili konuşurken çok fazla bulamayacaksınız.

Ryan Kent iddiaları

Getirebileceğimiz oyuncularla ilgili çalışmalara başladık. Beni gelecek ve gidecek oyuncularla ilgili konuşurken çok fazla bulamayacaksınız."

"Görüşmeleri Friedel ile yürüteceğiz"

Başkan Hasan Arat, Brad Friedel'ın kulüpteki görevini açıkladı ve şunları kaydetti:

"Brad Friedel, yönetim kurulu danışmanı olarak göreve getirilmiştir. Friedel ABD'de başlayan kariyerini, Tottenham'da sonlandırdı. ABD'de Osmanlı tarihi eğitimi gördü. Özel bir insandır. Biz, kendisini çok iyi araştırarak aramıza kattık. Tottenham'da en son yaptığı görev pazarlama ve yönetim ile ilgiliydi. Bundan sonraki dönemde oyuncu satışı, oyuncu alışı ve birçok data gelişmelerini birlikte yürüteceğiz. Kaan Bey ile birlikte çalışacak. Çok büyük şans eseri de Gio ile yakın arkadaş oldukları ortaya çıktı. Bu da işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. İyi bir ekip olacak."


Yorum Yazın