MHP grup toplantısı notları

Bahçeli: İstanbul'u 2. Vatikan'a dönüştürmeye hiç kimsenin gücü yetmez

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bahçeli: İstanbul'u 2. Vatikan'a dönüştürmeye hiç kimsenin gücü yetmez
Abone ol
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Gecikmeli başlayan grup toplantısında Bahçeli’nin konuşmasını oturarak yapması ve prompter kullanmayıp kağıttan notlarını okuması dikkati çekti.

TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Devlet Bahçeli'nin satır başları şöyle:

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangını

"Yangının çıkış nedenleri kuşkusuz tespit edilecektir. bu konuda biraz sabırlı olmak lazımdır. Anız yangınını bahane ederek kinini dışa vuran her kim varsa tescilli Türkiye muhalifidir. Diyarbakır Barosu'nun 22 Haziran'da yaptığı açıklamada Kürt kökenli kardeşlerimize hakaret içerikli paylaşımlarda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ifade edilmiştir. Hiçbir Türk vatandaşı böylesi bir fahiş bir yanlışın içinde olamaz. Hiçbir vicdan sahibi Türk vatandaşı bu tip bölücü bir komplonun kıyısında, yöresinde yer alamaz. Sosyal medyada tedavüle sokulan kara kampanyanın münferit failleri bu milletin zaten evladı olarak görülemez. Ancak Diyarbakır Barosu'nun sivri ve sipariş açıklamasıyla hangi emel ve hedefleri canlı tutmak istediği de gözden uzak tutulamaz. Anız yangınını fırsat bilip bin yıllık kardeşliğimizi ateş altına almak isteyen provokatörler az çok bellidir. Onların şirret oyunlarını bozmak hepimize düşen milli bir ödevdir.
 

Bahçeli'den "normalleşme" tepkisi: Cumhur İttifakı Türk milletinin ruh köküdür ve kararlılıkla yoluna devam edecektir

"Kriz sever siyasetçiler, karanlık odaklar, dış bağlantılı maşalar partimizin, ittifakımızın ve ülkemizin aleyhine psikolojik harp tekniklerine başvuran kansızlar, çözülmeyi ‘normalleştirme' gibi teşmil eden münafık simalar geceli gündüzlü operasyon yürütmektedir. Tekraren ve inançla söylüyorum, Cumhur İttifakı Türk milletinin ruh köküdür ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Bahçeli, Özgür Özel'i hedef aldı, "o iki isme" arka çıktı

Akıllarında bizi terbiye etmeye, manevra alanımızı daraltmaya çalışıyorlar. Bize ayar vermek ve istikametimizi çizmek için çırpınıyorlar. Milliyetçi ülkücü hareket en son 12 Eylül darbesinde sanık sandalyesine oturtulmuş nice haksızlığa nice çileye ve mağduriyete dibine kadar maruz kalmıştır. İdam sehpalarında cennetin müjdesiyle nurlandık. Hanım efendiler beyefendiler biz milliyetçi ülkücü hareketiz. Ona buna pabuç bıraksaydık kurşunlara bombalara istinatlara cinayet örgütlerine cani hesaplara düğme ilikleyip korkudan saklansaydık, cami avlularında omuzladığımız şehitlerimize ne diyecektik? Bir birimizin yüzüne nasıl bakacaktık. Kalkmışlar sabah akşam Milliyetçi Hareket Partisini ve Ülkü Ocakları’nı asıp kesiyorlar, manipülasyon düğmesini çeviriyorlar. Kiralık gazeteler, iç işgal cephesine ekranlık yapan başta Halk TV olmak üzere bazı tv kanalları yarım pansiyon aydınlar, satılmış köşe yazarları, şerefini üç kuruşa devretmiş bir kısım sivil toplum kuruluşu yöneticileri MHP ile kalkıp MHP ile kalkıyorlar. Bunlara siyaseten her türlü desteği verip sözcülüğüne talip olan CHP’nin başkanı da iki de bir kale duvarlarımızı taşa tutuyor. Bu şahsın o iki kişi diyerek sistematik ve plan dahilinde suçlayıp saldırdığı değerleri, değerli arkadaşlarımdır.

Sinan Ateş davası ve suçlamalar

"Bizi Türkiye İttifakı adıyla kurulduğu söylenen dahası çatısı akan, üzerine baykuşların konduğu arabaya davet etmesi tam bir akıl tutulmasıdır

"Kurnaza bakar mısınız, Cumhur İttifakı’na karşı başlattığı yarma harekâtını takdim etmek suretiyle olmadık metotları devreye sokuyor.

"Bir adli vakadan dolayı MHP’yi karalamaya namertçe tevessül ederler. Başlayacak malum cinayet davasıyla partimizi ve ülkü ocaklarını ilişkilendirmek için tek ayak üzerinde kırk yalan söylerler. Şu husus özellikle ifade etmeye mecburum, kimin kimlerle iş tutuştuğunu, sağda sola neler konuşulduğunu, hangi iftira düzeneklerinin hazırlandığını çok iyi biliyor ve bunların hepsini takip ediyoruz. Davamızı üç beş çapulcunun keyfine göre yargılatamayız.

"1 Temmuz’da başlayacak söz konusu davaya sadece avukatlarımız katılacak bunun dışındaki hiç kimse ortada bulunmayacaktır. Herkes eteğindeki taşı döksün de şahit olalım.

Vergi paketine yeşil ışık

“Önemli gündem konularından birisi de vergi gelirlerinde yapılacak yeni düzenlemedir. Vergi adaletinin sağlanması konusunda başlatılan kapsamlı çalışmayı son derece olumlu buluyor ve destekliyoruz. Toplam vergi gelirleri içinde dolaylı vergilerin payının düşürülerek doğrudan vergilerin artırılması sosyal ve ekonomik adalete can suyu verecektir. Türkiye ekonomisi çok şükür fırtınadan çıkmıştır. Enflasyonda düşüş trendi başlamıştır. Cari açığı azaltacak, yatırımı teşvik edecek, istihdam ve büyüme artışıyla birlikte bütçe disiplinini sağlayacak, aynı şekilde yapısal reformları başaracak ekonomi programına güveniyoruz ve en kötü günlerin geride kaldığına inanıyoruz.  Motor kurye gelirlerine ve garson bahşişlerine muafiyet getirileceği ortadayken, vergi alınacağını iddia edip korku aşılayanlar samimiyet ve dürüstlük fukarası bir avuç art niyetlidir.

KDV ile ilgili manipülatif haberlere tepki

“Meclis’e sunulması beklenen düzenlemeden anladığımız kadarıyla, motor kurye faaliyetlerinden doğan ticari kazançlar basit usulde vergilendirilecek, bahşiş gelirleri normal ücret gelirleriyle ilişkilendirilmeyecek ve hizmet bedelinden ayrı gösterilerek KDV’ye tabi tutulmayacaktır. Bu gerçekler karşısında ortamı bulandırmanın siyaseten ve ahlaken hiç kimseye yararı da dokunmayacaktır.
 

Arda Güler açıklaması

"Portekiz maçından sonra özellikle sosyal medyada yapılan dedikoduları, genelde futbolcularımızla ve özelde de Arda Güler evladımızla ilgili yapılan tartışmaları takip ettim. Arda’nın paylaştığı gibi, Türk’e durmak yaraşmaz. Teknik kadronun ve oyuncularımızın morallerini bozacak her türlü açıklama ve söylentiden özenle imtina edilmesi kanaatindeyim. Netice itibariyle futbolda yenmek de vardır, yenilmek de.


Yorum Yazın