Ayhan Bora Kaplan’ın işletmelerine, “sigortasız personel çalıştırmaktan” işlem gerçekleştirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ayhan Bora Kaplan’ın işletmelerine, “sigortasız personel çalıştırmaktan” işlem gerçekleştirildi
Abone ol
Ankara’da suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanan Ayhan Bora Kaplan’a ait olduğu bilinen iş yerlerinde yapılan denetimlerde, sigortasız personel çalıştırdıkları gerekçesiyle işlem yapıldı.

Polis birimleri bir süredir Kaplan’ın gerek sahibi olduğu gerekse ortaklığını bulunduğu eğlence merkezleri ile restoranlara yönelik denetimlerini yoğunlaştırdı.

T24’ün aldığı bilgiye göre, Ankara Emniyeti’nde oluşturulan resmi ve sivil polis ekipleri, Kaplan’la bağlantısı olduğu değerlendirilen Trend, Albüm, Haaz, Öküz, Three, Tezgah, Klarnet, Bohem ve Alaçatı Kafası adlı işyerlerinde denetleme ve aramalar yaptı.

Önceki hafta gerçekleştirilen denetimlerde, ateşli silah başta olmak üzere suç aletleri bulunamadı. Ancak iş yerlerinde tespit edilen idari eksiklikler ve sorunlar sebebiyle idari işlemler uygulandı.

Bu çerçevede, Trend’de 2, Haaz’da 2, Albüm’de 1, Öküz’de 6, Three’de 3 ve Klarnet’te bir personelin sigortasız çalıştırıldığı belirlendi.

İş yerlerine, SGK mevzuatının yanı sıra 9207 sayılı İşyeri Açma Yönetmeliği ve 4201 sayılı Tütün Ürünlerinin Kullanılması hakkındaki yasa uyarınca da idari ceza işlemi yapıldı.

T24’ün Ayhan Bora Kaplan dosyası

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Ayhan Bora Kaplan ve 5 örgüt yöneticisi hakkında ’’suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek’’, ’’kasten adam öldürme’’, ’’nitelikli kasten adam öldürme’’, ’kasten yaralama’’, ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’’, ’’nitelikli yağma’’, ’’eziyet’, ’’suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’’, ’’suç üstlenme’’ ve ’’suçluyu kayırma’’ suçlarından 1’i ağırlaştırılmış 2’şer kez müebbet ve 169 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası istendi. Diğer 55 sanık için de çeşitli sürelerde hapis cezası talep edildi.


Yorum Yazın