Atatürk’e hakaret eden imam kınandı, AK Parti ve MHP grubu salonu terk etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Atatürk’e hakaret eden imam kınandı, AK Parti ve MHP grubu salonu terk etti
Abone ol
Muğla Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında Ayasofya'daki icazet töreninde Atatürk'e hakaret eden imam, CHP ve İYİ Parti grupları tarafından kınanırken, kınama metnini kabul etmeyen AK Parti ve MHP'liler salonu terk etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde bugün gerçekleştirilen Haziran Ayı Meclis toplantısının açılışında, Ayasofya Camisi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı icazet töreninde imam Mustafa Demirkıran'ın, Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret etmesi CHP ve İYİ Parti grupları tarafından kınandı.

Kınama metninin okunmasının ardından AKP'li Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, imamın açıklamasında Bakara suresinin 114. ayetinin okunduğunu savunarak bu metni onaylamadıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ayasofya'da devlet erkânının olduğu programda imamın Bakara suresinin ayetini değil Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'e isim vermeden hakaret eden ifadeler kullandığını söyleyerek Millet İttifakı olarak bu olayı kınadıklarını söyledi.

Tartışmaya diğer meclis üyeleri de katılınca meclis salonunda sesler yükseldi. Tartışmaların ardından AK Parti ve MHP grupları meclis toplantı salonunu terk etti.


Beştepe'de müsilaj zirvesi! Marmara koruma bölgesi ilan edilmeliÖnceki Haber

Beştepe'de müsilaj zirvesi! Marmara koru...

Türkiye, İtalya maçı için geri sayıma geçti! Emre Belözoğlu sürprizi…Sonraki Haber

Türkiye, İtalya maçı için geri sayıma ge...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar