Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Nereli? Aslı Aydıntaşbaş Kaç Yaşında? Aslı Aydıntaşbaş'ın Kariyeri

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Nereli? Aslı Aydıntaşbaş Kaç Yaşında? Aslı Aydıntaşbaş'ın Kariyeri
Abone ol
Son günlerde tweetlerle dikkatleri çeken gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, vatandaşlar tarafından en çok merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Vatandaşlar internette Aslı Aydıntaşbaş ile ilgili ' Aslı Aydıntaşbaş kimdir, nereli? Aslı Aydıntaşbaş kaç yaşında?' gibi soruların cevabını araştırıyor. Peki Alı Aydıntaşbaş kimdir? İşte detaylar...

Aslı Aydıntaşbaş Kimdir?

Aslı Aydıntaşbaş, 24 Şubat 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul'da Robert College’den mezun olduktan sonra ABD'nin Maine eyaletinde Bates College'te eğitimini tamamladı. Ardından New York Üniversitesi'nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisansını bitirdi. Gazeteciliğe Cumhuriyet gazetesinde başladı.

Bosphorus Chronicle, Yeni Yüzyıl, NTV, Radikal, Sabah, Habertürk.com, Habertürk TV, Akşam ve Milliyet gazetesi köşe yazarı, muhabir, Washington temsilcisi ve Ankara temsilcisi olarak çalıştı. Bu sırada The New York Times, The Wall Street Journal gibi gazetelerde haber ve makaleleri yer aldı. 2011 yılı seçim sezonu, CNN Türk'te 2011 Türkiye genel seçimleri için Seçim Portreleri adlı programı, TRT Türk'te Küresel Nabız ile Skytürk360'ta Sıcak Temas ve CNN Türk'te Karşı Gündem adlı televizyon programlarının sunuculuğunu yaptı.


Yorum Yazın