Ankara'da ekmeğe 50 kuruş zam

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ankara'da ekmeğe 50 kuruş zam
Abone ol
Ankara’da ekmeğe zam geldi. 1 lira 75 kuruştan satılan ekmeğin fiyatına 50 kuruş zam yapıldı.

Ankara'da 1 lira 75 kuruştan satılan ekmeğin fiyatı 2 lira 25 kuruş oldu.

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, bu zammın 3 ay önceki girdi maliyetlerine göre yapıldığını ve bugünkü maliyetlerle zam yapılması halinde ekmeğin fiyatının 2 lira 80 kuruş olması gerektiğini belirterek, “Yarını kestiremiyoruz. Yarın ne olacağı belli değil” dedi.

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, zammı Ankara Valiliği’nin onayladığını bildirerek, bu zam başvurusunun 3 ay önce yapıldığını ve şimdiki maliyetlerle aslında ekmeğin fiyatının 2 lira 80 kuruş olması gerektiğini şöyle açıkladı:

“Yeni ekmek tarifesi aldık. Bugün artık zamlı satılacak. Un fiyatlarının aşırı şekilde yükselişi, diğer girdi hammadde fiyatlarını yükselişi... Geçici olarak zam alındı. Yıl sonunda bu giderlerimizi karşılamayacak, tekrar müracaatta bulunulacak.

Yarını kestiremiyoruz

Yarını kestiremiyoruz. Yarın ne olacağı belli değil. Bu gidişle ne olacağı belli değil. 2 lira 80 kuruş olması lazım. Biz bu tarifeye 3 ay önce müracaat etmiştik. 3 ay önceki girdi fiyatlarıyla hesaplamıştık. 160 liraydı un fiyatları. Şu anda 340-360 lira arasına geldi. Ama bu tarifeye müracaat ettiğimizde maliyeti 160 liraydı. Şu anda 2 lira 80 kuruşa satılması lazım, esnafın hayatta kalabilmesi için.”


Topkapı, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı'na restorasyonÖnceki Haber

Topkapı, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı...

TFF duyurdu: Üst klasman bir yardımcı hakem Kovid-19 pozitifSonraki Haber

TFF duyurdu: Üst klasman bir yardımcı ha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar