Atatürk Barajı göletinde av yasağı denetimleri dron yardımıyla yapılıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Atatürk Barajı göletinde av yasağı denetimleri dron yardımıyla yapılıyor
Abone ol
Adıyaman Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas: ”Denetimlerde bu yıl yaklaşık 80 kişiye idari para cezası kesilip 6 tona yakın balık ele geçirildi”

ADIYAMAN (AA) Atatürk Barajı göletinin Adıyaman sınırları içerisinde kalan kısmında, av yasağı denetimleri dron yardımıyla yapılıyor.

Adıyaman Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas, AA muhabirine, 1 Nisan30 Haziran arasında su ürünleri yetiştiriciliğinde av yasağı uygulandığını, yavrulama döneminde olan balık popülasyonunu artırmak için sahada denetimlerin sürdüğünü belirtti.

Denetimlerin karadan, tekne ve dron ile yapıldığını dile getiren Kıyas, "Denetimlerde bu yıl yaklaşık 80 kişiye idari para cezası kesilip 6 tona yakın balık ele geçirildi." dedi.

Adıyaman Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Yunus Kutlu da gelen ihbarlar ve rutin kontrollerin dışında hemen hemen her gün sahada denetim yaptıklarını söyledi.

Av yasağına uymayanlara idari para cezası uygulandığını ifade eden Kutlu, "2 ekip, 6 kişi sürekli sahada görev yapmaktayız. Yakaladığımız balıklar canlı ise tekrardan suya bırakıyoruz. Av yasağı kalkana kadar denetimlerimiz havadan, karadan ve sudan devam edecek." diye konuştu.

(Abonesi olduğumuz AA’dan değiştirilmeden eklenmiştir.)

Kaynak:AA


Yorum Yazın