7. Balkan Spor Oyunları Güreş Turnuvası Yalova’da başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
7. Balkan Spor Oyunları Güreş Turnuvası Yalova’da başladı
Abone ol

YALOVA (AA) Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (BalGöç) tarafından düzenlenen 7. Balkan Spor Oyunları Güreş Turnuvası; Türkiye, Bulgaristan, Kosova, Moldova ve Kuzey Makedonya'dan 200 sporcunun katılımıyla başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İl Özel İdaresi ve Yalova Belediyesi tarafından desteklenen turnuva Yalova 90. Yıl Spor Salonu'nda başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşmasını yapan BalGöç Derneği Yalova Şube Başkanı ve Güreş İl Temsilcisi Lütfi Özgür, turnuvanın yedincisini düzenlemenin heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

Turnuvaya yoğun katılım olduğunu aktaran Özgür, "Anavatanımızda güreş nasıl ata sporu ise tüm Balkan ülkelerinde de ata sporudur. Bu vesileyle altyapı ve küçük yaştaki çocuklarımızın hem kötü alışkanlıklardan korumak hem ülkeler arası diyaloğun sağlanması ve ata sporumuzun gelişmesi adına Yalova'da böyle bir turnuva düzenliyoruz." diye konuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid19) nedeniyle 2 yıl ara verilen turnuvanın yarın yapılacak kadınlar müsabakasıyla tamamlanacağına vurgu yapan Özgür, Vali Muammer Erol'a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Tunaboylular ve Deli Ormanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Süleyman Ulusoy ise, turnuvaların önemine değinerek, organizasyondan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış programına, Türkiye Güreş Federasyonu Serbest Güreşten Sorumlu Asbaşkan Ali Kayalı, Termal Belediye Başkanı Sinan Acar, İl Gençlik ve Spor Müdürü Salih Kılıç, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, antrenör ve sporcular katıldı.

Kaynak: AA

Kaynak:AA


Yorum Yazın