Google Adsense Otomatik

Can Yaman

Can Yaman

Hayatı ve kariyeri
Can Yaman, 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul'da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Baba tarafından Arnavut kökenlidir. Baba tarafından Yugoslavya ve Makedonya göçmeni kökenlidir. İtalyan Lisesini birinci olarak bitiren Yaman, Yeditepe Üniversitesinin Hukuk Bölümünden 2012 yılında dereceyle mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra 1 yıl zorunlu staj için PriceWaterhouseCoopers adındaki dünyaca ünlü kurumsal bir firmada altı ay avukatlık yapmıştır. Futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman'ın yeğenidir. Yaman, iyi derecede İtalyanca ve İngilizce bilmektedir.

Can Yaman, Cüneyt Sayıl'dan oyunculuk eğitimi almıştır. İlk televizyon deneyimini 2014 yılında, yönetmenliğini Türkan Derya'nın yaptığı, başrollerini Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Sinem Kobal, Fırat Çelik ve Sezai Aydın'ın paylaştığı, Star TV'de yayımlanan Gönül İşleri adlı dizide Bedir Kocadağ karakteri ile yapmıştır. 2015 yılında, yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı, FOX TV'de yayımlanan İnadına Aşk adlı dizide Yalın Aras karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında başrollerini Yeliz Kuvancı ile paylaştığı, kadrosunda Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker'in de yer aldığı Hangimiz Sevmedik adlı dizide Tarık Çam karakterini canlandırmıştır. 2017 yılında yönetmenliğini Çağrı Bayrak'ın yaptığı, başrollerini Özge Gürel ile paylaştığı, Star TV'de yayımlanan Dolunay adlı dizide Ferit Aslan karakterini canlandırmıştır. 2018-2019 yıllarında Star TV'de yayımlanan, Çağrı Bayrak ve Aytaç Çiçek'in yönettiği, başrollerini Demet Özdemir ile paylaştığı Erkenci Kuş adlı dizide Can Divit karakterini canlandırmıştır. 2020 yılında FOX TV'de yayımlanmaya başlayan, başrollerini Özge Gürel ile paylaştığı, Deniz Yorulmazer'in yönettiği Bay Yanlış adlı dizide Özgür Atasoy karakterini canlandırdı.

2020'nin Aralık ayında, İtalyan bir yapım şirketi olan Luxvide şirketi ile roman kahramanının anlatılacağı Sandokan isimli bir dizi için anlaşma yaptı. Şirketin sahibi Luca Bernabei ile RTL radyosuna konuk oldu ve yeni dizi projesi hakkında anlaştıklarını duyurdu.

Filmografi
Dizi

2012-2014    Karadayı    Doğan    Yardımcı oyuncu    Atv

2014-2015    Gönül İşleri    Bedir Kocadağ    Yardımcı oyuncu    Star TV

2015-2016    İnadına Aşk    Yalın Aras    Başrol    FOX

2016-2017    Hangimiz Sevmedik    Tarık Çam    Başrol    TRT 1

2017    Dolunay    Ferit Aslan    Başrol    Star TV

2018-2019    Erkenci Kuş    Can Divit    Başrol    Star TV

2020    Bay Yanlış    Özgür Atasoy    Başrol    FOX

Ödüller ve adaylıklar
2017    Çekmeköy 2023 Dergisi 2. Sosyal Farkındalık Ödülleri    Yılın En İyi Erkek Dizi Oyuncusu    Hangimiz Sevmedik    Kazandı

44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Komedi & Romantik Komedi Erkek Oyuncusu    Dolunay    Adaylık

44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Dizi Çifti (Özge Gürel ile birlikte)    Adaylık

Kristal Ekran Televizyon Ödulleri 2017    En İyi Erkek Başrol Oyuncu    Adaylık

2018    İstanbul Moda Rehberi 2018    Yılın En Stil Sahibi Erkek Oyuncusu        Kazandı

Magazinn.com Medya Ve Sanat Ödülleri    En İyi Dizi Çifti (Demet Özdemir ile birlikte)    Erkenci Kuş    Kazandı

45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu    Kazandı

45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Dizi Çifti (Demet Özdemir ile birlikte)    Adaylık

Engelsiz Yaşam Vakfı 9.Yılın En İyileri Ödül Töreni    Yılın En Romantik Dizi Çifti (Demet Özdemir ile birlikte)   Kazandı

GQ MOTY by Clear 2018    Yılın Yükselen Oyuncusu   Kazandı

2019    MEF Lisesi Yılının Fark Yaratan Ödülleri    Fark Yaratanlar Ödülü   Kazandı

Murex D'or Ödül Töreni    Uluslararası En İyi Erkek Oyuncu    Kazandı

19. İnternet Medyası Yılın En İyileri Ödül Töreni    Yılın En İyi Ekran İkilisi (Demet Özdemir ile birlikte)    Kazandı

5. Türkiye Gençlik Ödülleri    En İyi Erkek Oyuncu    Kazandı

10. Quality of Magazine Dergisi Ödülleri    En Quality Erkek Oyuncu    Kazandı

E! News TV's Top Leading Man 2019    En İyi Erkek Oyuncu   Kazandı

46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu    Adaylık

46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Dizi Çifti (Demet Özdemir ile birlikte)    Adaylık

Tartışmalar
Libido açıklaması

Yaman, bir röportajında: "Demet biraz snop olsaydı asla uyumlu olamazdık. Mesela 'Hangimiz Sevmedik dizisindeki partnerim Selen Soyder ile bu yüzden sorun yaşadım. Başrol çiftlerinin libidosu yüksek olması gerekiyor. Ben hep şunu söylüyorum, oyuncular ikiye ayrılıyor: libidosu olanlar, libidosu olmayanlar. Seyirciye, 'Bunlar gerçekten sevişiyor mu? Sevişmiyor mu?' diye sorduramazsan o iş tutmaz." dedi. Röportaj sonrasında birçok ünlü tarafından eleştirildi.

Daha sonra yaptığı bir röportajda yanlış anlaşıldığını, libido kelimesini çok daha farklı, geniş ve kapsamlı bir anlamda kullanmak istediğini fakat konunun farklı yerlere çekildiğini ifade etti.

Arka oda açıklaması
Yaman, davetli olarak gittiği İspanya'daki bir televizyon programında kadın seyirci tarafından sorulan "Bize Can Yaman'ın bu dünyadan olduğunu kanıtlayacak bir şeyler anlatabilir misin?" sorusuna "Arka odaya geçelim." yanıtını verdi. Bu yanıt karşısında çok fazla eleştirilen Yaman, cevabına ilişkin "tamamen anlık gelişen espri" dedi.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar